Nowy jailbreak umożliwia złamanie PlayStation 4

Nowy jailbreak umożliwia złamanie PlayStation 4

Zdecydowanie nie są to dobre wiadomości dla włodarzy Sony. Jak się okazuje pewna grupa wydała narzędzia umożliwiające skuteczne obejście zabezpieczeń w większości PS4.

Do tej pory urządzenia sygnowane logiem PlayStation uchodziły za najtrudniejsze do złamania. Natomiast próby obejścia zabezpieczeń PS4  jeżeli były udane, to kończyły się dość szybkim wydaniem stosownych poprawek przez Sony. Niestety jak się okazuje teraz zdecydowana większość sprzedawanych egzemplarzy umożliwia odpalanie nielegalnych kopii gier. Wszystko za sprawą firmware w wersji 5.05, które zostało opublikowane przez japońską firmę w połowie stycznia bieżącego roku i zarazem jest domyślnie wgrane w zdecydowanej większości wyprodukowanych po tym okresie konsol. Ekipa niejakiego SpecterDev poinformowała swoich fanów, iż udało im się wrzucić exploit kompatybilny ze wspomnianym oprogramowaniem. Warto wspomnieć, iż jest to kolejna skuteczna próba obejścia czwórki.

SpecterDev wydał kolejną wersję exploitu umożliwiającą obejście zabezpieczeń w większości egzemplarzy PlayStation 4

Dodatkowo pojawiają się głosy twierdzące jakoby nie chodziło wyłącznie o samo piractwo, a możliwość przenoszenia na sprzęt Sony emulatorów, gier, czy aplikacji z innych platform. Explot korzysta z luki w filtrze pakietów BPF w kernelu systemu konsoli. Specjalny łańcuch zwyczajnie wyłącza zabezpieczenia przytoczonego kernela przed zapisem i umożliwia uruchomienie obiektów z pamięci. To tak w dużym skrócie, albowiem szczegółowy proces jest nieco bardziej skomplikowany, ale jak się okazuje niezwykle skuteczny. Oczywiście by wszystko zadziałało należy posiadać na dzień dzisiejszy starszy software, choć ten wystarczy po prostu pobrać manualnie. Aktualnie nie znamy dalszych planów deweloperów z SpecterDev, aczkolwiek można się jedynie domyślać, że nie poprzestaną na obecnym buildzie exploitu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy jailbreak umożliwia złamanie PlayStation 4

 0