Nowy Mac Pro od Apple ma być wyposażony w 48-rdzeniowy układ M2

Nowy Mac Pro od Apple ma być wyposażony w 48-rdzeniowy układ M2

Według Marka Gurmana z Bloomberga, wśród nowych komputerów, które Apple planuje ogłosić w nadchodzących miesiącach, znajduje się Mac Pro z procesorem M2. 

W swoim najnowszym biuletynie Power On, Gurman donosi, że firma testowała wersję swojego wysokiej klasy komputera stacjonarnego z 24-rdzeniowym procesorem i 76-rdzeniowym GPU, a także 192 GB pamięci. Redaktor twierdzi, że Apple ostatecznie pozwoli klientom wybierać między dwoma różnymi chipsetami podczas konfigurowania Maca Pro. Gurman nazywa te warianty „M2 Ultra” i „M2 Extreme”, ale nie wiemy, czy to oficjalne nazwy używane przez Apple. 

Redaktor agencji Bloomberg donosi, że Apple testowało wersję Maca Pro z 24-rdzeniowym CPU i 76-rdzeniowym GPU.

Nowy Mac Pro od Apple ma być wyposażony w 48-rdzeniowy układ M2

„Wierzę, że Mac Pro będzie oferowany z opcjami dla procesora wyposażonego w 24 i 48 rdzeni oraz karty graficznej z 76 i 152 rdzeniami - wraz z maksymalnie 256 gigabajtami pamięci RAM - dop. red]” - pisze Gurman, dodając, że te chipy będą „co najmniej dwa lub cztery razy mocniejsze niż M2 Max”, czyli układ, którego Apple jeszcze nie ogłosiło. Aby przedstawić te liczby rdzeni w odpowiednim kontekście, podstawowy M2 zawiera 8 rdzeni CPU i 10 rdzeni GPU. Tymczasem oczekuje się, że niezapowiedziany M2 Max będzie wyposażony w 12 rdzeni CPU i 38 rdzeni GPU.

Przed pojawieniem się nowego Maca Pro Gurman oczekuje, że Apple ogłosi odświeżone wersje 14- i 16-calowego MacBooka Pro, a także nowego Maca mini. Według niego najnowsze wysokiej klasy laptopy giganta z Cupertino będą wyposażone w nowe układy M2 Pro i M2 Max, podczas gdy Mac mini będzie dostarczany z tym samym chipem M2, co w MacBooku Air 2022. Gurman zauważa, że ​​Apple przetestował również wewnętrznie wariant Maca mini z układem M2 Pro, ale nie wspomina, czy firma planuje wydać tę wersję komputera. 

Nowe komputery Apple wyposażone w mocniejsze wersje procesorów M2 powinny ukazać się w nadchodzących miesiącach. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy Mac Pro od Apple ma być wyposażony w 48-rdzeniowy układ M2

 0