Nowy materiał z Star Wars: Battlefront II skupia się na fabule i postaciach

Nowy materiał z Star Wars: Battlefront II skupia się na fabule i postaciach

Właśnie odbywa się konwent D23 Expo, organizowany przez Disneya. Firma pokazuje na nim materiały związane z nadchodzącymi projektami nad którymi trzyma pieczę. Jednym z nich jest Star Wars: Battlefront II, które doczekało się nowego, obszernego zwiastuna.

Dość rzadko w uniwersum Star Wars mogliśmy obserwować historię (wyłącznie) z perspektywy Imperium, a chlubnym wyjątkiem był taktyczny shooter Star Wars: Republic Commando. Dlatego też, tym bardziej interesująco zapowiada się warstwa fabularna Star Wars: Battlefront II, w której kontrolujemy dowódczynię oddziału Inferno Squad, Iden Versio (graną przez Janinę Gavankar). W nowym trailerze przyglądamy się zarówno Versio, jak i innym postaciom reprezentujących Imperium, motion-capture aktorów, jak również kilka nowych scen z rozgrywką uchwyconą z kampanii w wersji pre-alpha.

Najnowszy materiał ze Star Wars: Battlefront II skupia się na fabule, postaciach, a także prezentuje urywki rozgrywki z kampanii

 

Fabularnie sequel FPS-a studia DICE z 2015 ma zbliżyć do siebie historię z Powrotu Jedi do tej z Przebudzenia Mocy. Wydarzenia z Battlefront II będą wpisane oficjalnie w kanon Star Wars, co prawdopodobnie także skłoniło deweloperów do uwypuklenia fabuły, której całkowicie zabrakło w poprzedniczce. Wydaje się to nowym trendem w tytułach DICE, gdyż Battlefield 1 także pragnął wyeksponować narrację, dokonując tego widowiskowymi przerywnikami filmowymi. Mimo wszystko jednak kampania na poziomie mechaniki była ogromnym rozczarowaniem, a wstawki - jedynie wydmuszkami użytymi w celach estetycznych. Czy Battlefront II okaże się w tej kwestii czymś więcej? Wszak gry z uniwersum Star Wars, jak choćby Jedi Knight, Jedi Academy czy Knights of the Old Republic mocno stawiały na fabułę. Dowiemy się tego 17 listopada na PS4, PC i Xbox One. Posiadacze tych dwóch ostatnich platform będą mogli spróbować gry na tydzień przed oficjalną premierą na Origin i EA Access.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy materiał z Star Wars: Battlefront II skupia się na fabule i postaciach

 0