Nowy mod sprawia, że Wiedźmin 3 wygląda ładniej niż kiedykolwiek

Nowy mod sprawia, że Wiedźmin 3 wygląda ładniej niż kiedykolwiek

Jeśli graliście kiedykolwiek w Wiedźmina 3, a prawdopodobnie graliście, i zastanawialiście się, czy polska produkcja może wyglądać jeszcze ładniej, to jest spora szansa, że trafiliście na modyfikację o nazwie HD Reworked Project. W dużym skrócie można powiedzieć, że wprowadza ona uniwersum Geralta w świat Ultra HD, poprawiając tekstury wszystkiego i wszystkich od kamieni, przez trawę i budynki oraz na poszczególnych postaciach kończąc. Po zainstalowaniu moda gra wygląda jeszcze lepiej niż w standardowej wersji, która – swoją drogą – nawet dzisiaj prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Projekt rozwijany jest już od kilku lat i z każdą kolejną wersją autor poprawia tekstury kolejnych elementów na nowych terenach w świecie Wiedźmina. Teraz zapowiedział on kolejną edycję, która jeszcze bardziej poprawi grafikę w Dzikim Gonie.

Twórca Witcher 3 HD Reworked Project zapowiedział nową wersję modyfikacji.

Halk Hogan, bo taki pseudonim ma twórca modyfikacji Witcher 3 HD Reworked Project, w najnowszej wersji skupił się przede wszystkim na poprawie tekstur jedzenia, sklepów, marketów, a także zwierząt. Może się wydawać, że to drobiazgi, które mają niewielki wpływ na odbiór oprawy graficznej w Wiedźminie 3, ale musicie pamiętać, że wcześniejsze wersje poprawiły mnóstwo innych elementów. To po prostu kolejna paczka poprawek. Poza tym zmiany w teksturach są naprawdę imponujące, co widać na powyższym wideo. Owoce nie wyglądają jak kolorowy zlepek kilku pikseli, a jak rzeczywiste jabłka czy też winogrona. To samo tyczy się ryb czy też sprzedawanych dywanów, które są dużo wyraźniejsze i bardziej realistyczne. Chociaż autor pochwalił się już efektem prac, to nowa wersja moda dostępna będzie dopiero na początku lub nawet w połowie 2021 roku.

Co ciekawe, Halk Hogan twierdzi, że skontaktował się z CD Projekt RED w sprawie potencjalnej współpracy. Wiadomo, że polski deweloper pracuje nad odświeżoną wersją Wiedźmina 3, która miałaby trafić na konsole nowej generacji. Kluczowe poprawki mają się skupić właśnie na oprawie graficznej. Twórca moda chciałby pomóc w tych pracach, a być może nawet zaoferować swoje poprawki, stworzone na potrzeby HD Reworked Project. Póki co nie otrzymał jednak odpowiedzi na swojego maila. Na razie, jeśli dysponujecie przyzwoitą kartą graficzną, możecie pobrać moda ze strony NexusMods. Dzięki niemu Wiedźmin 3 wygląda jeszcze lepiej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy mod sprawia, że Wiedźmin 3 wygląda ładniej niż kiedykolwiek

 0