Nowy monitor LG 5K nie lubi się z routerami Wi-Fi

Nowy monitor LG 5K nie lubi się z routerami Wi-Fi

Najnowszy monitor LG Ultrafine 5K dla komputerów Mac niewątpliwie oferuje obraz o niesamowitej klarowności, jednak nie ustrzegł się fatalnej przypadłości związanej z sygnałem Wi-Fi.

Mianowicie jeśli monitor znajduje się w zasięgu do 2 metrów od routera Wi-Fi, następuje interferencja sygnałów. W przypadku dalszej odległości skutkiem tego może być migotanie ekranu, a jeśli urządzenie do bezprzewodowej transmisji danych znajduje się bardzo blisko, wtedy może dojść do całkowitej utraty sygnału z obrazem.

Usterka została potwierdzona przez obsługę techniczną LG Electronics. Co ciekawe, dotyczy ona jedynie monitorów 5K, inne produkty tej kategorii nie cierpią na tę przypadłość. Co więcej, w wyniku zaistniałej interferencji sygnały z monitora mogą zawiesić także MacBooka Pro, jeśli jest do niego podłączony. Tak właśnie przydarzyło się jednemu z redaktorów portalu 9to5Mac, Zakowi Hallowi.

Wydaje się, że konstrukcja monitora nie zapewnia w należyty sposób ochrony przez polami elektromagnetycznymi. Wątpliwe jest czy aktualizacja firmware'u byłaby w stanie zaradzić temu problemowi. Prawdopodobnie dopiero wydanie usprawnionej wersji monitora zapobiegnie występowaniu tego typu sytuacji. LG Ultrafine 5K kosztuje 4489 zł i reklamowany jest jako idealny monitor do MacBooka Pro.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy monitor LG 5K nie lubi się z routerami Wi-Fi

 0