Nowy projektor laserowy LG wyświetla 120-calowy obraz o jasności 3700 lumenów

Nowy projektor laserowy LG wyświetla 120-calowy obraz o jasności 3700 lumenów

LG wprowadza na rynek nowy model projektora laserowego, który może zastąpić tradycyjny TV, oferując ogromny obraz i świetne wrażenia nawet w słoneczny dzień.

LG CineBeam HU915QE zapewnia jasność 3700 lumenów, czyli więcej niż konkurencyjne modele. Obra powinien być wystarczająco jasny, aby móc cieszyć się obrazem bez zaciągania zasłon,  co  sprawia, że projektor  może być realną alternatywą dla telewizora. HU915QE generuje ogromny 120-calowy obraz, gdy znajduje się zaledwie 18 cm od ściany. Takie modele są znacznie bardziej praktyczne niż tradycyjne projektory, ponieważ nie wymagają montażu sufitowego - wystarczy go postawić blisko ściany. Projektor z odległość zaledwie 5,6 cm  od ściany daje obraz o przekątnej 90 cali,  co i tak  jest znacznie większą wartością niż w przypadku przeciętnego TV.

120 cali, wyraźny obraz w słoneczny dzień i zaledwie 18 cm  od ściany - LG prezentuje CineBeam HU915QE.

Wewnątrz projektor ma 40-watowe głośniki, które z  pewnością nie zadowolą kinomanów, ale LG twierdzi, że dźwięk można dodatkowo ulepszyć, dodając opcjonalne bezprzewodowe głośniki Bluetooth. Projektor wykorzystuje inteligentną platformę LG WebOS, która ma dostęp do najpopularniejszych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Prime Video, Apple TV, Disney Plus i innych. LG twierdzi, że projektor obsługuje również dublowanie ekranu i AirPlay 2.

HU915QE posiada kilka przydatnych technologii jak HDR Dynamic Tone Mapping, które wprowadza obraz w stylu HDR do treści innych niż HDR oraz silnik LG Brightness Optimizer II, który może automatycznie dostosowywać jasność w zależności od otoczenia i warunków oświetleniowych w pomieszczeniu. Cena LG CineBeam HU915QE nie została jeszcze ogłoszona, ale ma się to zmienić w najbliższym czasie. Zainteresowani powinni jednak być przygotowani na przedział między 20000 a 25000 zł.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy projektor laserowy LG wyświetla 120-calowy obraz o jasności 3700 lumenów

 0