Nowy przeciek sugeruje nadejście GeForce'a RTX 3060 z 8 GB VRAM

Nowy przeciek sugeruje nadejście GeForce'a RTX 3060 z 8 GB VRAM

GeForce RTX 3060 zadebiutuje na rynku już za niecały tydzień (25 lutego) i kiedy NVIDIA potwierdziła specyfikację tej karty graficznej, najbardziej zaskakującym elementem było aż 12 GB pamięci VRAM typu GDDR6, czyli nie tylko więcej niż w modelu GeForce RTX 3060 Ti, ale nawet więcej niż we flagowym GeForce RTX 3080 (choć tu przynajmniej otrzymujemy znacznie szybszą pamięć GDDR6X). Niemal od samego początku spekuluje się jednak, że Zieloni mogą wypuścić na rynek także wariant RTX 3060 z 8 GB pamięci graficznej i zdaje się, że coś rzeczywiście może być na rzeczy, ponieważ nowe plotki również zdają się potwierdzać taką ewentualność.

Zieloni mogą wypuścić na rynek także wariant RTX 3060 z 8 GB pamięci graficznej, a tak przynajmniej sugeruje nowy przeciek.

 

W południowokoreańskim Radio Research Agency (RRA) firma Palit zarejestrowała właśnie nowe produkty od Palit Microsystems. Warto od razu wspomnieć, że z projektów kart graficznych opracowanych przez Palit korzysta wiele marek, w tym choćby PNY i i Gainward, które należą do tajwańskiego przedsiębiorstwa. Na stronie RRA zarejestrowano model Gainward GeForce RTX 3060 GHOST 8 GB. Wygląda więc na to, że firma przygotowuje model RTX 3060 z 8 GB pamięci VRAM. Taka pojemność wymagałaby wykorzystania 128-bitowej lub 256-bitowej magistrali. Ta pierwsza jest raczej mało prawdopodobna dla tego segmentu rynku i wydaje się, że jedynie seria RTX 3050 powinna otrzymać 128-bitową szynę, ale nie wiemy jeszcze, kiedy ta ukaże się na rynku.

Jest jednak prawdopodobne, że zgłoszenie jest po prostu zwykłym błędem Palita i np. osoba zgłaszająca ten model do RRA nie dopisała na końcu nazwy sufiksu Ti. Jak na razie nie otrzymaliśmy bowiem jeszcze żadnego oficjalnego potwierdzenia takiego wariantu RTX 3060. Może wszystko wyjaśni się w przyszłym tygodniu, kiedy to Palit powróci do normalnej pracy po chińskim nowym roku i postanowi zabrać głos w tej sprawie. Jak na razie pozostajemy jednak w niepewności. Niemniej, taka wersja tej karty graficznej wydaje się możliwa, tym bardziej, że NVIDIA w przeszłości lubiła wprowadzać różne odmiany modeli z serii RTX/GTX xx60. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy przeciek sugeruje nadejście GeForce'a RTX 3060 z 8 GB VRAM

 0