Nowy przeciek zdradza datę premiery karty graficznej Radeon RX 6700 XT

Nowy przeciek zdradza datę premiery karty graficznej Radeon RX 6700 XT

Czekacie na nieco tańsze Radeony z serii RX 6000? W takim razie powinniście zainteresować się najnowszą plotką, którą przekazał francuski portal Cowcotland. Ten powołuje się bowiem na swoje źródła, według których Radeon RX 6700 XT zadebiutuje na rynku 18 marca, czyli dokładnie za miesiąc. Już wcześniejsze przecieki sugerowały marcową premierę kart z Radeon RX 6700, ale dotychczas ograniczały się one co najwyżej do podawania przybliżonej daty w połowie przyszłego miesiąca. Cowcotland podaje zaś konkretny dzień, który zdaje się pokrywać z tym, co sugerowały dotychczasowe doniesienia.

Według najnowszych plotek Radeon RX 6700 XT zadebiutuje na rynku 18 marca, czyli dokładnie za miesiąc.

Nowy przeciek zdradza datę premiery karty graficznej Radeon RX 6700 XT

Jeśli potwierdzi się data premiery 18 marca, to oznaczać będzie, że pierwsze plotki wskazujące na debiut niższych modeli RDNA 2 jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku były prawdziwe. Karta graficzna AMD Radeon RX 6700 XT będzie pierwszą od AMD, która będzie wyposażona w GPU Navi 22. Jest to procesor ze średniej półki (choć jej wyższego segmentu), który będzie również oferowany w gamingowych laptopach. Oczekuje się, że w pełni odblokowany układ graficzny będzie posiadać 40 jednostek obliczeniowych (CU), co odpowiada 2560 procesorom strumieniowym. RX 6700 XT posiadać ma taką konfigurację, pozostawiając okrojony wariant dla RX 6700 bez XT w nazwie.

Na obecną chwilę wiadomo jedynie, że Radeon RX 6700XT będzie wyposażony w 12 GB pamięci GDDR6 na 192-bitowej szynie. Model ten prawdopodobnie będzie konkurował z kartą NVIDIA GeForce RTX 3060 z 12 GB, który zadebiutuje na rynku w przyszłym tygodniu, a konkretnie 25 lutego. Jak dotychczas nie było przecieków na temat wydajności lub ceny Radeona RX 6700XT. Według źródeł Cowcotland, dostępność tej karty na premierę będzie bardzo ograniczona, ale chyba się już do tego przyzwyczailiśmy. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy przeciek zdradza datę premiery karty graficznej Radeon RX 6700 XT

 0