Nowy superszybki monitor Acera można podkręcić do 390 Hz

Nowy superszybki monitor Acera można podkręcić do 390 Hz

Wybór odpowiedniego monitora nie należy do łatwych, ale jeśli zależy nam przede wszystkim na jak najpłynniejszym obrazie zapewnianym przez setki klatek na sekundę, to nowość Acera nie ma sobie równych pod tym względem. Jego 25-calowy model Nitro XV252QF pochwalić może się bowiem rekordowo wysoką częstotliwością odświeżania obrazu, gdyż jest w stanie uzyskać imponujące 390 Hz. W rzeczywistości mamy tu do czynienia z gamingowym monitorem wyposażonym w panel o odświeżaniu 360 Hz, przynajmniej domyślnie, gdyż zastosowaną tu matrycę można podkręcić o dodatkowe 30 Hz, wybierając odpowiednią opcję w ustawieniach. Czas reakcji również jest superniski, gdyż mieści się w przedziale od 0,5 do 1 ms (przynajmniej podczas testów producenta). 

25-calowy model Nitro XV252QF pochwalić może się bowiem rekordowo wysoką częstotliwością odświeżania - jest w stanie uzyskać imponujące 390 Hz.

Nowy superszybki monitor Acera można podkręcić do 390 Hz

Zastosowany tu panel IPS jest kompatybilny z HDR (nie oczekujcie jednak cudów, gdyż maksymalna jasność wynosi tylko 400 nitów) i pochwalić może się 99% odwzorowaniem kolorów sRGB. Niemniej jednak mamy tu do czynienia z panelem o rozdzielczości tylko 1920 × 1080 pikseli. Pomimo nie najwyższego zagęszczenia pikseli, nadal będziecie potrzebować topowej karty graficznej, aby w pełni wykorzystać potencjał 390 Hz (a na rynku brakuje nowych high-endowych kart graficznych). Ze sklepowych ofert wynika, że monitor powinien pojawić się w sprzedaży na początku przyszłego miesiąca (jeden ze szwedzkich dystrybutorów podaje datę 7 maja), a jego cena na polskim rynku powinna zamykać się w kwocie 2400 zł. 

Monitor może być idealnym wyborem do grania w kompetytywne gry FPS, zwłaszcza jeśli połączymy go z superszybkimi peryferiami, np. sprzętem 8 KHz, takim jak mysz Corsair Sabre RGB Pro lub klawiatura K70 TKL. Będzie również dobrze współpracować z Nvidia Reflex Low Latency, jeśli korzystamy z karty graficznej GeForce. Niemniej jednak trudno wyobrazić sobie wykorzystanie 390 Hz poza mniej wymagającymi graficznie grami, takimi jak CS: GO. Nie spodziewajcie się, że w takich tytułach jak Assassin’s Creed Valhalla uzyskacie płynność na poziomie 390 klatek na sekundę, nawet jeśli się Wam poszczęściło i zakupiliście GeForce'a RTX 3080.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy superszybki monitor Acera można podkręcić do 390 Hz

 0