Nowy system reCAPTCHA automatycznie odróżni człowieka od bota

Nowy system reCAPTCHA automatycznie odróżni człowieka od bota

Każdy z nas przeglądając internet musiał kiedyś zmierzyć się z irytującym systemem weryfikacji od Google, znanym jako reCAPTCHA. Najnowsza wersja tego testu została jednak tak usprawniona, że nie powinniśmy nawet jej odnotować.

reCAPTCHA to rozwiązanie, które ma na celu udowodnić, że nie jesteśmy botem. Ten system weryfikacji został kupiony przez Google w 2009 roku i polegał na tym, że użytkownicy internetu byli  proszeni o wybranie fragmentu obrazka, który pokazuje konkretny przedmiot (np. samochód lub znak drogowy). Jest jeszcze bardziej irytująca odmiana, czyli słynny test, który musimy bezbłędnie odszyfrować, a następnie przepisać jego ledwo czytelny fragment. Z czasem Google zaczęło wprowadzać usprawnienia do reCAPTCHA, takie jak dodanie formy testu, gdzie musieliśmy jedynie poruszać kursorem myszki oraz zaznaczyć konkretne okienko, jednak wraz z trzecim wariantem tego systemu, który właśnie wszedł w fazę beta, wszelkiego rodzaju interaktywne wyzwania zastąpione zostały przez system, który na podstawie naszych zachowań automatycznie rozpoznaje, czy jesteśmy człowiekiem.

Najnowsza wersja reCAPTCHA została tak usprawniona, że nie będziemy musieli się już przejmować irytującymi testami

Google przekonuje, że reCAPTCHA 3 w żadnym momencie nie będzie przerywać użytkownikom, pozwalając administratorom stron internetowych na uruchamianie weryfikacji, kiedy tylko chcą, bez wpływu na konwersacje. Nasze zachowanie oceniane będzie na bazie interakcji ze stroną i wynik 1.0 oznacza "dobry" rezultat, typowego człowieka, natomiast 0 "zły" w stylu bota. Weryfikowane będzie tu kilka różnych parametrów, takich jak ruchy muszką i inne nieujawnione jeszcze aktywności, które determinować mają to, czy jesteśmy ludźmi. reCAPTCHA w wersji 3 wciąż musi przejść finalne testy, zanim zostanie oficjalne udostępnione. Jeśli jesteście właścicielami stron internetowych zainteresowanymi implementacją tego systemu u siebie, to możecie znaleźć więcej informacji i zarejestrować się pod TYM adresem.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy system reCAPTCHA automatycznie odróżni człowieka od bota

 0