Nowy update Xbox One przynosi dużo ciekawych nowości

Nowy update Xbox One przynosi dużo ciekawych nowości

Microsoft rozpoczął właśnie dystrybucję nowej aktualizacji dla konsol Xbox One, która przynosi wiele ciekawych opcji, zarówno w zakresie wideo, jak i audio. Update udostępniany jest falami, więc powinien trafić do wszystkich użytkowników w ciągu kilku najbliższych dni.

Największą nowością jest wsparcie dla rozdzielczości 1440p w Xbox One S i Xbox One X, co pozwala użytkownikom na wykorzystanie potencjału monitorów QHD (2560 x 1440 pikseli), które są bardzo popularne wśród graczy PC. Gigant z Redmond wprowadził także obsługę techniki AMD FreeSync, która synchronizuje pracę GPU z odświeżaniem ekranu, przez co nawet w trakcie spadków kl./s powinniśmy otrzymywać płynniejszy obraz pozbawiony efektu rozrywania i przycięć kojarzonych przeważnie z graniem na monitorach. Digital Foundry miało już okazję przetestować tę funkcję i wyniki w dużej mierze zależne są od konkretnej gry (świetnie sprawdza się choćby w Wolfenstein II: The New Colossus). Kolejną, jakże ułatwiającą życie funkcją, jest tryb Auto Low-Latency, który jak sama nazwa wskazuje, automatycznie będzie przełączał nasz telewizor w tryb Gry (niższy input lag) w czasie rozgrywki, a kiedy korzystać będziemy z takich aplikacji, jak Netflix, wróci do standardowych ustawień.  

Wsparcie dla 1440p, FreeSync i trybu Auto Low-Latency to tylko część nowości, jakie przynosi nowa aktualizacja konsoli Xbox One

Microsoft wprowadził także pewne usprawnienia w ramach audio i kwietniowa aktualizacja pozwoli zrobić nam użytek z systemów dźwięku przestrzennego 3D (Spatial Sound), a użytkownicy, którzy lubią słuchać własnej muzyki w czasie rozgrywki, mogą teraz balansować głośnością dźwięków z gry i tła z poziomu Xbox Guide. Wśród innych zmian warto też odnotować opcję dzielenia się klipami bezpośrednio na Twitterze, tryb przejścia z ciemnego na jasny motyw w zależności od wschodu/zachodu słońca oraz usprawnienia przeglądarki Edge pozwalające pobierać zdjęcia, muzykę i wideo. Koncern testuje już kolejną porcję nowości, jakie otrzymamy w przyszłym miesiącu. Wśród nich znajdują się wsparcie dla 120 Hz w 1080p i 1440p i  poprawiona opcja "przypinania" (pozwoli tworzyć grupy gier i aplikacji), aplikacje akcesoriów i kontroli rodzicielskiej doczekają się odświeżenia, natomiast filmy wrzucane na Twittera będzie można od razu przyciąć z menu Guide.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy update Xbox One przynosi dużo ciekawych nowości

 0