Nowy wygląd Steam zaprezentowany na kolejnym obrazku

Nowy wygląd Steam zaprezentowany na kolejnym obrazku

Steam z pewnością nie jest platformą, którą ceni się za nowoczesny wygląd. W opinii wielu fanów to właśnie szata graficzna programu jest jedną z większych bolączek popularnej platformy z grami. Valve jest oczywiście w pełni świadome krytyki płynącej od kilku lat ze strony społeczności i w związku z tym szykuje pewne zmiany w wyglądzie Steam. Prace trwają już od dawna, a w ubiegłym roku mogliśmy odkryć koncepcyjne obrazki w wersji beta klienta. Teraz programista SteamDB, Pavel Djundik, wrzucił na Twittera obrazek przedstawiający odmieniony wygląd, jaki Valve zaprezentowało na spotkaniu dla twórców w styczniu bieżącego roku. Na screenie ukazującym odświeżony wygląd klienta Steam widzimy kartę produktu Rainbow Six: Siege. Możemy zatem zobaczyć jak Valve widzi swój czołowy produkt.

Na zaprezentowanym przez przedstawiciela SteamDB obrazku widzimy odświeżoną szatę graficzną Steam. Nie mamy jednak pewności, że ta koncepcja przetrwała do teraz.

Nowy wygląd Steam zaprezentowany na kolejnym obrazku

Pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy są zlokalizowane w górnej części przyciski odpowiedzialne za odpalenie gry oraz przejście do ustawień, a także informacje odnośnie osiągnięć w danej produkcji czy znajomych uczestniczących w rozgrywce. Natomiast poniżej można odnaleźć kluczowe szczegóły na temat konkretnego tytułu. Z panelu zniknęły za to Najnowsze wiadomości, co nie powinno stanowić większego zaskoczenia, ponieważ tematy niezwiązane z aktualizacjami czy nowymi dodatkami raczej mało kto przeglądał. Zamiast tego pojawiły się treści tworzone przez fanów gry, do których dotrzemy poprzez zakładkę Centrum Społeczności.

Oczywiście obecnie nie wiemy, czy wygląd klienta proponowany przez Valve finalnie trafi do nas w ramach aktualizacji. Dodatkowo zapewne od tego czasu szata graficzna uległa pewnym modyfikacjom i nie wygląda ona już dokładnie jak na prezentowanym obrazku. Niemniej jednak propozycja twórców popularnej platformy z grami ma większy sens i powinna bez większego problemu zadowolić większość użytkowników. Osoby liczące na szybkie wprowadzenie zmian powinny uzbroić się w trochę cierpliwości, gdyż nic nie wskazuje na to, by Valve w najbliższym czasie planowało przeprowadzić rewolucję na Steam.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy wygląd Steam zaprezentowany na kolejnym obrazku

 0