Nowy Xbox Wireless Adapter trafia do sklepów

Nowy Xbox Wireless Adapter trafia do sklepów

Microsoft wprowadził do sprzedaży nowy model Xbox Wireless Adapter, czyli akcesorium umożliwiającego bezprzewodowe podłączenie pada od konsoli Xbox One do komputera klasy PC.

Xbox Wireless Adapter korzysta z technologii Wi-Fi Direct, przez co, według producenta, zapewnia lepszą jakość komunikacji z kontrolerem i niższe opóźnienia, względem interfejsu Bluetooth. Ten drugi, jak pamiętamy, od jakiegoś czasu również znajduje się w padach od Xboksa One, pozwalając na wykorzystanie niemalże dowolnego odbiornika. Nie wszystkie funkcje działają jednak przy połączeniu przez Bluetooth. Tym sposobem nie skorzystamy chociażby z umieszczonego w kontrolerze gniazda słuchawkowego. I tak, dedykowany adapter staje się niezbędny, w niektórych zastosowaniach. 

Xbox Wireless Adapter

Nowy Xbox Wireless Adapter istotnie różni się od poprzednika gabarytami. Akcesorium, jak twierdzi producent, zostało trzykrotnie pomniejszone. Poza tym wciąż ma złącze USB 3.0, i jest oficjalnie wspierane przez system Windows 10. Gadżet dostępny jest w oficjalnym sklepie Microsoftu, zarówno jako oddzielne urządzenie, jak i w zestawie z padem. Ceny ustalono, odpowiednio, na 25 oraz 80 dolarów amerykańskich. W Polsce przełoży się to zapewne na niespełna 100 oraz nieco ponad 300 złotych, o ile sprzęt w ogóle trafi na nasz rynek, bo niestety chwilowo w tej akurat kwestii nie mamy żadnych konkretnych informacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy Xbox Wireless Adapter trafia do sklepów

 0