Nowy zewnętrzny cooler od Bykski jest większy od wielu desktopowych PC

Nowy zewnętrzny cooler od Bykski jest większy od wielu desktopowych PC

Dobre chłodzenie to podstawa wysokowydajnego komputera, ale co powiecie na cooler, który znajduje się poza jednostką centralną i ma własną obudowę, która może być większa niż PC? Taką propozycję zaprezentowała właśnie firma Bykski, które specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu chłodzenia. 

Bykski ujawniło ogromny zewnętrzny cooler, który zaspokoi ekstremalne potrzeby w zakresie chłodzenia. Nowa „zewnętrzna obudowa rozpraszająca ciepło” Bykski B-1080-CEC-X jest wyposażona w układ 3x3 wentylatorów (120 mm) ze zintegrowaną pompą, chłodnicą i zbiornikiem do łatwego montażu (G1/4) w pętlach chłodzenia cieczą. 

Bykski ujawniło ogromny zewnętrzny cooler, który zaspokoi ekstremalne potrzeby w zakresie chłodzenia komputera.

Bykski B-1080-CEC-X

Ta jednostka ma wymiary 419 (wys.) x 488 (głęb.) x 138 mm (szer.), więc wygląda jak typowa obudowa typu mid-tower, ale jest nieco cieńsza, choć bez problemu przerasta kompaktowy system mini-ATX. Momomo_us z Twittera wypatrzył ten cooler w Japonii za 72 356 Y przed opodatkowaniem, czyli około 2350 zł.

Bykski B-1080-CEC-X rekomendowane jest do chłodzenie serwerów, wysokiej klasy komputerów do gier, kompaktowych komputerów z nawet 4 GPU oraz do kompaktowych wydajnych systemów, które nie mają miejsca na chłodzenie wodne. W niektórych z powyższych przypadków użycie B-1080-CEC-X może być przesadą, a skromniejsze rozwiązanie zewnętrzne, takie jak Bykski Granzon G10 lub zewnętrzny radiator Bykski 360 mm, może być lepszą i znacznie tańszą opcją.

Bykski B-1080-CEC-X

Producent przekonuje, że ten zewnętrzny cooler 9x120 mm jest w stanie obsłużyć do 2000 W rozpraszania ciepła. To wystarczająco dużo jak na system do gier łączący najbardziej energochłonne komponenty popularne obecnie na rynku, jak Core i9-13900K i GeForce RTX 4090 (250W+ i 600W+) działające na pełnych obrotach. Dlatego takie rozwiązanie to po prostu overkill, ale być może chłodzenie może pracować wyjątkowo cicho przy niższych obciążeniach termicznych – wolniejszych obrotach itp.

Oprócz obsługi 9 wentylatorów w rozmiarze 120 mm, masywny B-1080-CEC-X bx zawiera radiator o grubości 46 mm wykonany z mieszanki miedzi i mosiądzu – z 30 podwójnymi kanałami przepływu wody. Zintegrowana pompa zapewnia przepływ wody do 700 litrów na minutę, przetestowana pod ciśnieniem do 1,5 bara i łączy się z pętlami wodnymi za pomocą popularnego przewodu G1/4.

Bykski B-1080-CEC-X

Patrząc na jednostkę z zewnątrz, na przednim panelu znajdziemy wskaźnik poziomu wody, duże otwory wentylacyjne po obu stronach, a z tyłu zarówno złącza I/O na, jak i wejście zasilania (podłączenie do 4-pinowego Molex HDD z komputera) oraz port wtrysku wody na górze obudowy. 

Jeśli jednak szukacie czegoś bardziej konwencjonalnego do chłodzenia swojego PC, to odsyłamy do naszych testów

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy zewnętrzny cooler od Bykski jest większy od wielu desktopowych PC

 0