NRG zwycięzcą IEM Szanghaj 2018

NRG zwycięzcą IEM Szanghaj 2018

Poznaliśmy już zwycięzcę Intel Extreme Masters Shanghai 2018. NRG w finale zmierzyli się z TyLoo, pokonując ich wynikiem 2:0 - jest to ich pierwsze zwycięstwo na imprezie takiej rangi.

Faza play-off rozgrywana była od soboty do wczoraj, a ze względu na strefę czasową mecze odbywały się we wczesnych godzinach porannych czasu polskiego. W pierwszym półfinale polskie Virtus.pro zmierzyło się z chińskim TyLoo i starcie to od początku zapowiadało się bardzo dobrze. Virtus.pro chciało pokazać, iż nadal stać ich na sukcesy, a chińskie TyLoo grało przed swoją publicznością. Sam Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski powiedział, że zwycięstwo Chińczyków byłoby o wiele lepsze dla publiki i chińskiego esportu. Półfinały rozgrywane były w formacie best of 3. Starcie Niedźwiedzi z TyLoo rozegrane zostało na mapach de_train, de_inferno i de_cache. Mecz sprostał oczekiwaniom i był pięknym widowiskiem, oglądać mogliśmy kawał dobrego Counter Strike’a. Pierwsza z map wpadła na konto TyLoo, jednak Virtus.pro odrobiło stratę podczas mapy de_inferno. Mimo to Polacy nie byli w stanie ostatecznie zwyciężyć i przegrali mecz po dogrywce na de_cache. Chińczycy awansowali do finału i czekali na zwycięzcę niedzielnego półfinału, w którym rosyjskie Gambit podejmowało amerykańskie NRG.

 

NRG zadebiutowało na IEM w kwietniu podczas Intel Extreme Masters Sydney

Drugi półfinał to mecz bez historii. Rozegrany został tylko na dwóch mapach (de_train, de_overpass), ponieważ NRG kompletnie zdominowało rosyjski zespół. Szybko zakończyli niedzielny półfinał wynikiem 2:0 i zameldowali się w finale szanghajskiego IEM. Wczoraj rano rozegrany został ostatni mecz całego turnieju - chińskie TyLoo miało zostać poniesione przez publikę, a zwycięstwo w turnieju miało zostać w Szanghaju. Tak się jednak nie stało, amerykańska organizacja pokrzyżowała te plany i w meczu finałowym rozgrywanym na mapach de_overpass oraz de_mirage odniosła pewne zwycięstwo wynikiem 2:0. Tym samym zwyciężyli podczas szanghajskiego IEM i zgarnęli 125 000 dolarów. Awansowali również na 9. pozycję w światowym rankingu HLTV. TyLoo również może zaliczyć ten turniej do udanych, bo w tym momencie piastują 12. miejsce w wyżej wymienionym rankingu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NRG zwycięzcą IEM Szanghaj 2018

 0