Nubia Red Magic - poznajcie kolejny smartfon dla graczy

Nubia Red Magic - poznajcie kolejny smartfon dla graczy

Nubia, czyli marka należąca do ZTE, zgodnie z oczekiwaniami zapowiedziała dziś swój gamingowy smartfon o nazwie Red Magic. Podobnie jak Razer Phone czy Xiaomi Black Shark, urządzenie to zaprojektowano pod kątem osób, które lubią grać na telefonie, co tyczy się nie tylko jego designu, ale i funkcjonalności.

Producent zdecydował się na dość agresywny design inspirowany "okrętem wojennym", a dodatkowo na tylnym panelu umieścił pasek LED, który możemy konfigurować w zakresie kolorów, a twórcy chwalą się też wydajnym chłodzeniem, za które odpowiadać mają otwory wentylacyjne i grafitowe warstwy zapewniające szybkie i równomierne odprowadzanie ciepła. Red Magic wyposażono w 6-calowy wyświetlacz LTPS o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli (proporcje ekranu 18:9), który zabezpieczono szkłem NEG Dinorex T2X-1. Co ciekawe, Nubia nie zdecydowała się na tegoroczny topowy procesor z oferty Qualcomm, ale ich ubiegłorocznego flagowca, Snapdragona 835, który wspomagany jest przez 6 GB lub 8 GB pamięci RAM i 64 GB lub 128 GB na dane. Nie jest to najwydajniejszy SoC na rynku, ale przy ekranie Full HD+ i tak powinien być wystarczający nawet dla najbardziej wymagających gier.

Urządzenie to zaprojektowano pod kątem osób, które lubią grać na telefonie, co tyczy się nie tylko jego deisgnu, ale i funkcjonalności

Red Magic

Poza tym znajdziemy tu również specjalny przycisk do uruchamiania trybu wydajnościowego, który umieszczono na boku urządzenia. Nie powinniśmy też narzekać na możliwości fotograficzne, ponieważ zastosowano w tym przypadku 24 MP aparat tylny z jasnym obiektywem f/1.7 oraz 8 MP kamerkę przednią do selfie z szerokokątnym obiektywem f/2.0. Za czas pracy odpowiada zaś bateria o pojemności 3800 mAh, która wspiera technologię szybkiego ładowania. Warto też wspomnieć o czytniku linii papilarnych, ale szkoda, że producent zdecydował się na pojedynczy głośnik (choć ten obsługuje technologię DTS). Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo z nową nakładką Red Magic. Telefon trafi do sprzedaży 26 kwietnia za pośrednictwem serwisu Indiegogo i wyceniony został na 399 USD za model 6 GB+ 64 GB oraz 479 USD za 8 GB + 128 GB.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nubia Red Magic - poznajcie kolejny smartfon dla graczy

 0