nubia Watch - nietypowy smartwatch z elastycznym wyświetlaczem

nubia Watch - nietypowy smartwatch z elastycznym wyświetlaczem

Nowy gamingowy smartfon z 16 GB pamięci RAM to nie jedyna nowość jaką pochwaliła się firma nubia. Chiński producent związany z ZTE zaprezentował bowiem także bardzo ciekawy smartwatch, który wyraźnie odróżnia się od typowych „inteligentnych zegarków” dostępnych na rynku. Produkt ten nazywa się po prostu nubia Watch i w gruncie rzeczy stanowi rozwinięcie ubiegłorocznego pomysłu, który zmaterializował się pod postacią produktu nubia Alpha, czyli smartwatcha w formie opaski. Urządzenia dzielą wiele podobieństw, jak choćby wykorzystanie elastycznego wyświetlacza czy sama forma, zdająca się bardziej nawiązywać do sportowych opasek, ale w bardziej eleganckim wydaniu.

Nubia Watch w gruncie rzeczy stanowi rozwinięcie ubiegłoroczneego nubia Alpha, czyli smartwatcha w formie opaski.

nubia Watch - nietypowy smartwatch z elastycznym wyświetlaczem

Nubia Watch wyposażona jest w 4,01-calowy elastyczny wyświetlacz AMOLED, który otoczony jest przez znacznie smuklejsze ramki niż miało to miejsce w przypadku Alpha. Obudowa smartwatcha wykonana jest z wysokiej klasy aluminium. Pod maską kryje się zaś procesor Snapdragon Wear 2100 od Qualcomm, wspomagany przez 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci na dane. Pod maską kryje się także bateria o pojemności 420 mAh, a całość waży 98 gramów. Nie zabrakło tu także mikrofonu, wsparcia dla łączności Wi-Fi i Bluetooth, a także GPS i eSIM. Zegarek mierzy 125 mm długości i 41,5 mm szerokości i dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, zielonym i czerwonym. Miłą niespodzianką jest zaś cena urządzenia, ponieważ nubia Watch wyceniono na tylko 1799 CNY (ok. 960 zł), kiedy to za model nubia Alpha trzeba było zapłacić blisko dwa razy więcej, bo 3499 CNY (ok. 1875 zł).

Sprzedaż smartwatcha rusza w Chinach 5 sierpnia i na chwilę obecną nie wiemy, czy chiński producent zdecyduje się wprowadzić ten produkt na zachodnich rynkach. Biorąc jednak pod uwagę, że Alpha sprzedawana była globalnie, jest na to spora szansa. Przy okazji nubia zapowiedziała również słuchawki bezprzewodowe Red Magic TWS. Te skierowane są do fanów gamingu, stąd też należą do linii Red Magic i stawiają na agresywny design z podświetleniem RGB. Słuchawki to konstrukcja douszna z zaczepami na małżowiny. Posiadają one tryb niskich opóźnień czy możliwość połączenia z telefonami nubia za pomocą jednego kliknięcia. Bateria w tym przypadku starczać ma na 20 godzin użytkowania. Cena Red Magic TWS to 299 CNY (ok. 160 zł) i tutaj również nie otrzymaliśmy potwierdzenia o dostępności poza Chinami.

nubia Watch - nietypowy smartwatch z elastycznym wyświetlaczem

Pokaż / Dodaj komentarze do: nubia Watch - nietypowy smartwatch z elastycznym wyświetlaczem

 0