nubia Z50 Ultra - ten flagowiec wyróżnia się na tle rywali

nubia Z50 Ultra - ten flagowiec wyróżnia się na tle rywali

Poznajcie nubię Z50 Ultra, czyli nowy flagowy smartfon marki należącej do ZTE. Urządzenie wyróżnia się oryginalnym designem, aparatem do selfie pod wyświetlaczem i głównymi aparatami z tyłu dostosowanymi do najpopularniejszych ogniskowych lustrzanek cyfrowych.

Smartfon napędzany jest przez układ Snapdragon 8 Gen 2, a wydajność generalnie powinna stanowić jego mocną stronę, szczególnie w najdroższym wariancie. Do wyboru mamy jednak cztery konfiguracje pamięci: 8/256 GB, 12/256 GB, 12/512 GB i 16 GB RAM + 1 TB na dane, a warto dodać, że RAM to LPDDR5X, natomiast pamięć masowa wykorzystuje UFS 4.0 (choć najtańszy wariant nie korzysta z tych standardów). Poza tym pod maską kryje się akumulator o pojemności 5000 mAh z możliwością szybkiego ładowania z mocą 80 W. 

Smartfon napędzany jest przez układ Snapdragon 8 Gen 2, a wydajność generalnie powinna stanowić jego mocną stronę.

nubia ultra

Mocną stronę stanowić mają także aparaty, bo główna jednostka tylna ma 64-megapikselowy sensor Sony IMX787 i ekwiwalent ogniskowej 35 mm. Taki obiektyw po raz pierwszy pojawił się na nubii Z50, a teraz trafił do flagowca Ultra. Drugi aparat to jednostka peryskopowa, także z 64 MP sensor, ale o ogniskowej stanowiącej odpowiednik 85 mm. Trzeci aparat to ultraszerokokątny obiektyw z 50 MP sensorem, który ma AF i służy do makrofotografii. W przypadku przedniej kamerki zastosowano czwartą generację technologii under-display o nazwie Neovision, dzięki czemu 16 MP aparat jest ukryty pod ekranem. 

nubię Z50 Ultra

Sam wyświetlacz to płaski 6,8-calowy panel AMOLED o rozdzielczości 2480 × 1116 pikseli i częstotliwości odświeżania do 120 Hz. Ma wyjątkowo cienkie ramki (1,48 mm po bokach, 1,68 mm i metalową ramkę).

To pierwszy model z serii nubia Z z fizycznym suwakiem, który można dostosować do wyciszania powiadomień, włączania trybu gry lub robienia natychmiastowych zdjęć. Klawisz zasilania i regulator głośności znajdują się po tej samej prawej. Smartfon pochwalić trzeba też za mniej szablonowy design, bo zamiast typowych obłych i zaokrąglonych krawędzi postawiono na bardzo kanciaste kształty, nasuwające nieco skojarzenia z modelami Sony. 

Telefon jest sprzedawany z nakładką MyOS 13, a nubia twierdzi, że nie ma oprogramowania bloatware. Łączność obejmuje USB-C 3.1, Bluetooth 5.3 i trójzakresową nawigację – nubia Z50 Ultra może łączyć się jednocześnie z L1, L2 i L5.

nubia Z50 Ultra jest oferowana w dwóch kolorach – szarym i czarnym, oba z czerwonymi akcentami wokół dwóch głównych aparatów i klawisza zasilania. Istnieje trzecia opcja, zwana Gwiaździstą Nocą na cześć popularnego obrazu impresjonisty Vincenta van Gogha.

nubię Z50 Ultra

Cena telefonu zaczyna się od 3999 CNY (ok. 2536 zł) za bazowy wariant. Za wariant w Gwieździsta Noc z 12 GB RAM i 512 GB na dane zapłacić trzeba 4999 CNY (ok. 3170 zł). Sprzedaż w Chinach rusza 14 marca i na razie nie wiemy, czy ZTE planuje wprowadzić ten model na Zachodzie.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: nubia Z50 Ultra - ten flagowiec wyróżnia się na tle rywali

 0