NVIDIA Canvas za darmo. Zamień bazgroły w fotorealistyczne obrazy z wykorzystaniem AI

NVIDIA Canvas za darmo. Zamień bazgroły w fotorealistyczne obrazy z wykorzystaniem AI

NVIDIA od kilku lat pracowała nad sztuczną inteligencją, która potrafiła przekształcać zwykłe bazgroły w fotorealistyczne obrazy, a wszystko to dokonywało się w czasie rzeczywistym. Wykorzystano generatywne sieci współzawodniczące GAN, które nazwano "GauGAN", co jest ukłonem w stronę postimpresjonistycznego artysty Paula Gauguina. Teraz NVIDIA  wreszcie przygotowała aplikację do użytku publicznego. Aplikacja Canvas nadal jest w wersji beta, ale producent oferuje bezpłatny dostęp każdemu zainteresowanemu. Do uruchomienia aplikacji konieczny jest potrzebować system Windows 10 i układ graficznego GeForce, Quadro lub Titan RTX ze sterownikiem w wersji 445 lub wyższej.

NVIDIA Canvas to aplikacja, która wykorzystuje AI do przekształcania prostych rysunków w fotorealistyczne obrazy. Teraz dostępna jest za darmo.

Canvas to ta sama aplikacja GauGAN, którą prezentowano już dwa lata temu, ale programiści znacznie ulepszyli interfejs, który teraz jest znacznie bardziej przyjazny dla użytkownika. W ciągu dwóch lat przeszkolono również AI na kolejnych milionach obrazów. "Ta technologia nie polega tylko na łączeniu fragmentów innych obrazów lub wycinaniu i wklejaniu tekstur" – powiedział w 2019 r. Bryan Catanzaro, wiceprezes firmy NVIDIA Applied Deep Learning Research. "W rzeczywistości syntetyzuje nowe obrazy, bardzo podobne do tego, w jaki rysuje coś artysta". Rezultat jest jak magiczny pędzel, który automatycznie nakłada tekstury podczas malowania bazgrołów. Efektem końcowym jest bardzo przekonujące zdjęcie, które można dalej obrabiać w programie graficznym.

Sieci generatywne kontradyktoryjne (GAN) wykorzystują dwie sieci neuronowe — generator i dyskryminator. Generator, jak sama nazwa wskazuje, generuje coś, w tym przypadku obraz. Wysyła utworzoną treść do dyskryminatora, który ocenia ją na podstawie treningu z milionów próbek ze świata rzeczywistego. Następnie przekazuje generatorowi informację zwrotną o tym jak ulepszyć zawartość — w tym przypadku piksel po pikselu. Paleta ma kilka rodzajów tekstur, od drzew i trawy po wodę i chmury. Woda automatycznie wytworzy odpowiednie odbicia. Aplikację pobierzecie pod TYM ADRESEM.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA Canvas za darmo. Zamień bazgroły w fotorealistyczne obrazy z wykorzystaniem AI

 0