NVIDIA: ChatGPT to największa rzecz, jaka kiedykolwiek przydarzyła się branży komputerowej

NVIDIA: ChatGPT to największa rzecz, jaka kiedykolwiek przydarzyła się branży komputerowej

Jensen Huang, dyrektor generalny i współzałożyciel Nvidia, określił ChatGPT jako "moment iPhone'a" dla sztucznej inteligencji oraz największe wydarzenie w branży komputerowej.

W ciągu ostatnich miesięcy generatywna sztuczna inteligencja, a w szczególności ChatGPT, zdobyła ogromną popularność, a firmy starają się wprowadzać ją do swoich produktów. Wykorzystanie tej technologii doprowadziło również do powstania wielu startupów. Podczas wykładu na Uniwersytecie Berkeley Haas, Huang pochwalił ChatGPT, podkreślając, że narzędzie to zyskało ponad 100 milionów użytkowników w krótkim czasie i jest najszybciej rozwijającą się aplikacją konsumencką w historii, choć samo ChatGPT uważa się raczej za narzędzie niż aplikację.

Huang porównał szybkie tempo rozwoju ChatGPT do momentów w historii informatyki, takich jak pojawienie się przeglądarek internetowych i języka JavaScript czy iPhone'a, co zrewolucjonizowało dziedzinę tworzenia oprogramowania i aplikacji.

Jensen Huang porównał ChatGPT do "momentu iPhone'a" dla sztucznej inteligencji, podkreślając, że technologia ta jest niezwykle wszechstronna i potrafi rozwiązywać problemy oraz zaskakiwać ludzi w wielu różnych sposobach. Huang wyjaśnił, że ChatGPT jest w stanie napisać wiersz, wypełnić arkusz kalkulacyjny, napisać zapytanie SQL, kod Pythona czy Verilog, a jeśli nie jest w stanie czegoś zrobić dzisiaj, na pewno będzie w stanie to zrobić w przyszłości. Huang zaznaczył również, że API ChatGPT można łączyć z programami takimi jak PowerPoint, edytory graficzne czy programy do rysowania, aby usprawnić ich działanie. 
 

Huang podkreślił, że umiejętności programistyczne, jakie oferuje ChatGPT, mają potencjał do zmiany krajobrazu informatycznego i są w stanie zdemokratyzować programowanie w bardzo dużym stopniu. Huang zakończył swoje wystąpienie z entuzjazmem, mówiąc: "Teraz dosłownie każdy może zaprogramować komputer".

Huang jest tak pozytywnie nastawiony do ChatGPT, ponieważ Nvidia jest głównym graczem w świecie sztucznej inteligencji, tworzącym zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie stojące za większością branży. Cena akcji firmy wzrosła w tym miesiącu o 33% dzięki zainteresowaniu ChatGPT.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA: ChatGPT to największa rzecz, jaka kiedykolwiek przydarzyła się branży komputerowej

 0