NVIDIA chwali się rekordowymi przychodami. Niewielka część od górników

NVIDIA chwali się rekordowymi przychodami. Niewielka część od górników

NVIDIA właśnie opublikowała swoje najnowsze wyniki finansowe za czwarty kwartał ubiegłego roku i pomimo faktu, że gracze mocno narzekali na dostępność kart graficznych z GPU tego producenta, to jednak nie zaszkodziło to interesom przedsiębiorstwa. Wręcz przeciwnie, ponieważ to odnotowało rekordowy przychód wynoszący 5 mld USD, czyli aż o 61% wyższy niż w analogicznym okresie 2019 roku. Co więcej, Zieloni spodziewają się, że w obecnym kwartale ich obroty również sięgną 5 mld USD. Tak pozytywne prognozy są zaskakujące, gdyż pierwszy kwartał jest generalnie wolniejszy od gorącej końcówki roku, nawet dla największych firm technologicznych. Nie zapominajmy też, że niedobór GPU na rynku wciąż twa i nie wygląda na to, żeby miał się szybko skończyć. 

Przedsiębiorstwo odnotowało rekordowy przychód wynoszący 5 mld USD, czyli aż o 61% wyższy niż w analogicznym okresie 2019 roku.

NVIDIA chwali się rekordowymi przychodami. Niewielka cześć od górników

NVIDIA twierdzi, że spodziewa się, że większość z tych 5 miliardów dolarów szacowanych na pierwszy kwartał 2022 r. będzie pochodzić z rynku gier, pomimo tego, że jest to segment, w którym firma ma największe problemy z dostarczeniem produktów do konsumentów. Zieloni nie są w stanie zaspokoić popytu na karty graficzne GeForce RTX 3080, 3090 i 3070, a zobaczymy jak wyglądać będzie sytuacja z GEForce RTX 3060, który dziś trafia do sprzedaży. Nie tylko NVIDIA miała jednak takie problemy, gdyż podobna sytuacja miała miejsce z nowymi kartami AMD, czyli serią Radeon RX 6000. Trwająca pandemia z pewnością odegrała w tym rolę, a na pewno także niedobór chipów półprzewodnikowych.

Nvidia niedawno ogłosiła, że ​​stara się ułatwić graczom życie, rzucając hasło, że GeForce jest dla graczy, a nie górników zajmujących się kopaniem kryptowalut. W związku z tym producent zdecydował się ograniczyć wydajność modelu GeForce RTX 3060 w kopaniu ETH, co zniechęcić ma górników do zakupu tego modelu. W marcu NVIDIA wprowadzi również swój dedykowany procesor CMP do wydobywania, który zdaniem firmy sprawi, że społeczność kryptowalut zainteresuje się tym produktem, zostawiając więcej gamingowych GPU dla graczy. Tu jednak zdania się podzielone, gdyż wiele osób podkreśla, że górnicy mogą nie chcieć kupować produktu, który później będzie trudno odsprzedać. Co ciekawe, NVIDIA powiedziała podczas rozmowy z inwestorami, że sprzedaż związana z kryptowalutami stanowiła niewielką część jej całkowitych przychodów - zaledwie 300 milionów dolarów z 5 miliardów dolarów, co sugeruje, że górnicy nie odegrali znaczącej roli w niedoborze GPU.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA chwali się rekordowymi przychodami. Niewielka część od górników

 0