Nvidia dodaje darmową grę do kart graficznych, ale jest haczyk

Nvidia dodaje darmową grę do kart graficznych, ale jest haczyk

Gry dodawane za darmo do kart graficznych to zawsze jakiś dodatkowy sposób nakłonienia użytkowników do zakupu danego modelu. Szczególnie dobrze radzi sobie z tym Nvidia. Teraz przygotowano kolejny pakiet. Jest jednak pewien haczyk.

Dodawanie darmowych gier do kart graficznych nie jest niczym nowym. Robią to zarówno Nvidia, jak i AMD, chociaż to „zieloni” zdają się w tym specjalizować. Teraz producentów GeForce’ów przygotował kolejną promocję. Każdy, kto kupi kartę graficzną GTX 1080 lub GTX 1070, będzie mógł wybrać jedną z dwóch darmowych gier. Do wyboru są bardzo ciekawe tytuły – For Honor oraz Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands.

Trudno w tej informacji dostrzec coś złego. W końcu osoby, które chciały kupić nową grafikę i tak to zrobią, bez względu na darmowy dodatek. Teraz jeszcze będę mogły cieszyć się nowym tytułem w kolekcji. Jest jednak pewien haczyk. Aby aktywować którąś z gier, konieczne jest założenie konta w GeForce Experience.

Biorąc pod uwagę, jak wiele mamy dzisiaj programów do gier, to kolejny wydaje się już sporą przesadą. Gracze muszą mieć dzisiaj Steama, Origina, Uplay, GOG czy też Battle.net jeśli chcą móc grać w większość dostępnych gier. Teraz do kolekcji dojdzie im jeszcze GeForce Experience. Jak to mówią – co za dużo, to niezdrowo. Zdecydowanie lepszym pomysłem byłoby dodanie kodu do Steama lub innej, już istniejącej platformy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nvidia dodaje darmową grę do kart graficznych, ale jest haczyk

 0