NVIDIA: Dostawy kart GeForce zwiększą się w drugiej połowie 2022 roku. Nadchodzą RTX 4000?

NVIDIA: Dostawy kart GeForce zwiększą się w drugiej połowie 2022 roku. Nadchodzą RTX 4000?

Colette Kress, dyrektor finansowy Nvidii, ujawniłi, że firma spodziewa się zwiększenia podaży swoich kart w drugiej połowie 2022 roku, co prawdopodobnie zbiega się z pojawieniem się serii RTX 4000 "Ada Lovelace".

Przemawiając na wirtualnej 24. dorocznej konferencji Needham Growth Conference, Kress powiedziała, że popyt na produkty GeForce Nvidii znacznie przewyższył podaż w zeszłym roku, ale producent optymistycznie patrzy na zbliżające się miesiące i uważa, że sytuacja ulegnie poprawie jeszcze w tym roku. "Pracujemy, jak wspomnieliśmy, nad długoterminowym uzyskaniem tej podaży. Wierzymy, że w drugiej połowie 2022 roku będziemy w doskonałej sytuacji z naszą ogólną podażą pod względem naszych szacunków [...]" – wyjaśniła Kress.

Dyrektor finansowy kolejny raz twierdzi, że podaż poprawi się w drugiej połowie 2022 roku. Może mieć to związek ze zbliżającą się premierą kart RTX 4000.

Skąd nagły wzrost podaży GPU? Oczywistą odpowiedzią byłoby pojawienie się następcy Ampere, czyli kart o kryptonimie Lovelace. Wcześniejsze plotki twierdzą, że nowa seria kart pojawi się w trzecim kwartale 2022 roku. Wcześniej Kress mówiła "Firma jako całość podejmie odpowiednią pracę, aby kontynuować pozyskiwanie większej ilości dostaw. Udało nam się całkiem nieźle rozwijać w tym roku, z każdym kwartałem sukcesywnie rosnąc. I nadal planujemy to zrobić w czwartym kwartale […] Dlatego uważamy, że jeśli spojrzymy na drugą połowę przyszłego roku, będziemy w lepszej sytuacji podaży" - co jasno pokazuje plany firmy i nie jest to pierwszy raz, gdy Nvidia wspomina o zwiększeniu podaży w tym okresie.

Nvidia zwykle wypuszcza nową rodzinę kart graficznych co dwa lata, więc jeśli harmonogram się nie zmieni, karty RTX 4000 zadebiutują we wrześniu tego roku. Wciąż nie wiadomo, kto będzie odpowiedzialny za produkcję. Nvidia rzekomo rezygnuje z Samsunga i procesu 8 nm, na rzecz 5 nm TSMC, jednak tutaj będzie musiała walczyć o zasoby produkcyjne z AMD i Apple.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA: Dostawy kart GeForce zwiększą się w drugiej połowie 2022 roku. Nadchodzą RTX 4000?

 0