Nvidia GeForce GTX 1050Ti uchwycony na zdjęciach

Nvidia GeForce GTX 1050Ti uchwycony na zdjęciach

W Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia karty graficznej GTX 1050Ti, potwierdzające dotychczasowe pogłoski: akcelerator wykorzystuje rdzeń Pascal GP107, któremu towarzyszą 4 GB pamięci GDDR5.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to naprawdę miniaturowe wymiary chipu. Wygląda na to, że powierzchnia rdzenia nie przekracza 1 cm2. Sama karta jest niewspółmiernie długa - ale to najprawdopodobniej wynika z faktu, że uwietrzniony na zdjęciach egzemplarz jest w istocie samplem przeprodukcyjnym. Filigranową strukturę krzemową otaczają cztery kości pamięci typu GDDR5, co w prostym rachunku daje 128-bitową magistralę danych.

Choć współczynnik TDP karty GTX 1050Ti oceniany jest na 75 W, producent opisywanej konstrukcji zdecydował się na zastosowanie gniazda dodatkowego zasilania PCIe 6-pin i sekcji zasilania w konfiguracji 3+1. Tym samym z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że patrzymy właśnie na fabrycznie podkręcony model, być może przystosowany również do dalszego O/C.

Jeśli wierzyć obecnie dostępnym informacjom, ekonomiczny Pascal zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. Co ciekawe, istnieje szansa, że za produkcję układu odpowiada Samsung - wraz ze swoim procesem technologicznym 14 nm. Stanowiłoby to dość istotną zmianę względem dotychczasowych GeForce'ów serii 10, wyprodukowanych przez TSMC w litografii 16 nm FinFET.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nvidia GeForce GTX 1050Ti uchwycony na zdjęciach

 0