Nvidia GeForce GTX 1060 - Wyniki wydajności 3DMark FireStrike

Nvidia GeForce GTX 1060 - Wyniki wydajności 3DMark FireStrike

Premiera ekonomicznego Pascala zbliża się wielkimi krokami, a do Internetu właśnie wyciekły wyniki wydajności tejże karty uzyskane w benchmarku FireStrike. Materiał udostępnił użytkownik jednego z chińskich serwisów technologicznych, który wykonał pomiary w próbach Standard oraz Ultra, korzystając z platformy wyposażonej w ośmiowątkowy procesor Intel Core i7 6700K. Poza samymi liczbami, zrzuty ujawniają pewną ciekawostkę. Otóż sterownik zgłasza przetestowaną kartę jako GTX 1060 6 GB, co dobitnie sugeruje obecność innego wariantu.

GTX 1060 jest szybszy od RX-a 480, lecz różnice są symboliczne.

Przechodząc do analizy rezultatów, trudno pisać o zaskoczeniu. Wynik GPU Score w teście standardowym to 13215, a przy podbitej rozdzielczości - 2928. Osiągi są więc bardzo zbliżone do GeForce'a GTX 980, o czym wiadomo było już od pewnego czasu. Radeon RX 480, główny rywal GTX-a 1060, wypada w obydwu testach nieco słabiej, jednak różnice zamykają się w granicach kilku procent. Zważywszy na specyfikę pomiarów syntetycznych, trudno wyciągać jakieś daleko idące wnioski. Tym niemniej mając na uwadze relacje pomiędzy poszczególnymi kartami w 3DMarku, można z góry założyć, że tysiąc-sześćdziesiątka prześcignie konkurenta także w grach. 

Przypominam: GTX 1060 zadebiutuje już jutro, przynajmniej na to wskazują plotki, bo Zieloni jakoś niechętnie wypowiadają się o tym akceleratorze. Dotychczasowe informacje o ekonomicznym Pascalu są głównie efektem plotek i przecieków. Wciąż brakuje oficjalnej zapowiedzi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nvidia GeForce GTX 1060 - Wyniki wydajności 3DMark FireStrike

 0