Nvidia GeForce GTX G-Assist – zyskaj przewagę w grach online

Nvidia GeForce GTX G-Assist – zyskaj przewagę w grach online

Według Nvidii jeszcze w tym roku w sklepach pojawi się innowacyjne urządzenie GeForce GTX G-Assist. To sprzętowy asystent gracza oparty o autorski układ SoC, najprawdopodobniej z linii Tegra. 

Jak twierdzi producent, GeForce GTX G-Assist pomaga graczom w sytuacjach, gdy muszą odejść od komputera, a ponadto ułatwia pokonanie najtrudniejszych przeciwników i dba o zachowanie jak najwyższej formy w czasie rozgrywki. Urządzenie ma formę niewielkiego prostopadłościanu, stylizowanego na wzór najnowszych kart graficznych od Zielonych, natomiast do komputera podepniemy je dzięki złączu USB. Wewnątrz filigranowej obudowy znajdziemy autorski układ SoC, najprawdopodobniej z linii Tegra, który pracuje pod kontrolą oprogramowania wykorzystującego algorytmy sztucznej inteligencji "GeForce Assisted Gaming". Wśród najistotniejszych funkcji prezentowanego asystenta Nvidia wymienia:

  • GeForce GhostPlay™ – Wyobraźmy sobie sytuację, w której gracz jest w trakcie pasjonującej walki w trybie wieloosobowym i nagle ktoś puka do drzwi. Przyjechała zamówiona pizza. Gracz nie może porzucić swojego teamu, ale przecież dostawca nie będzie czekać wiecznie, więc trzeba na chwilę odejść od komputera. GeForce GhostPlay z włączoną funkcją sztucznej inteligencji przejmie na kilka minut kontrolę nad kierowaną postacią. Gracz może sobie zrobić przerwę na pizzę, a jego zespół nie traci na jakości.
  • Boss Boost™ – Walka z Bezimiennym Królem z gry Dark Souls 3 jest ponad Twoje siły? Dzięki funkcji Boss Boost nie musisz się już niczego obawiać. Boss Boost można wykorzystać raz w grze i zmiażdżyć każdego wroga, a dzięki automatycznemu włączeniu funkcji ShadowPlay™, zarejestrować rozgrywkę i podzielić się swoimi „zwycięstwami” z przyjaciółmi.
  • NVIDIA Nurture™ – przełomowe podejście do zadbanie o właściwą formę każdego gracza. Sztuczna inteligencja przewiduje potrzeby graczy i automatycznie dostarcza jedzenie, zapewnia stały przypływ energii dzięki napojom GeForce GTX ENERGY, a nawet zamówi przemyślane prezenty dla Twoich bliskich.
  • GeForce GameTrain™ – Nowa gra może być dużym wyzwaniem, szczególnie jeśli gracz chce szybko osiągnąć wysoki poziom. Oglądanie samouczków w serwisie YouTube może potrwać wieki. Teraz dzięki funkcji GeForce™ GameTrain™ możesz uczyć się od najlepszego gracza na świecie, doskonaląc swoje umiejętności w grze dzięki pomocnym wskazówkom i wizualnym podpowiedziom.

Wideoprezentacja:

Trzeba przyznać, że wizja posiadania asystenta podczas gry brzmi zachęcająco. Koniec końców wreszcie możliwym stanie się "pauzowanie" rozgrywki sieciowej, przynajmniej w pewnym sensie. Pytanie: jak na najnowszy gadżet Zielonych zareagują profesjonaliści? Zapewne szybko pojawią się nieuczciwi gracze, którzy postanowią wykorzystać GeForce GTX G-Assist do zwyczajnego oszukiwania. Automat sterujący postacią to przecież nic innego jak swoiste makro, tyle tylko, że w sprzętowej wersji. Cóż, o wszystkim będziemy mogli przekonać się po sklepowej premierze sprzętu. Wedle zapewnień Zielonych odbędzie się ona jeszcze w tym roku. Cena tego niewątpliwie nietypowego peryferium zostanie ponoć ogłoszona w okolicach daty debiutu.

Dla nieświadomych: niniejsza informacja prasowa jest żartem Nvidii z okazji 1 kwietnia, ale trzeba przyznać, że włożono naprawdę wiele wysiłku w przygotowanie materiału. Stąd też przekazuję go dalej ;)

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nvidia GeForce GTX G-Assist – zyskaj przewagę w grach online

 0