NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - domniemana specyfikacja karty graficznej

NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - domniemana specyfikacja karty graficznej

NVIDIA może zaskoczyć nas prezentacją nie tylko GeForce’a RTX 2080, ale również karty graficznej z jeszcze wyższej półki, czyli GeForce RTX 2080 Ti. Tak przynajmniej wynika z najnowszych plotek, bo tak należy traktować te doniesienia i lepiej podchodzić do nich ze sporą dawką sceptycyzmu i dystansu, ale z drugiej strony portal WccfTech wspomina o trzech niezależnych źródłach informujących o GeForce RTX 2080 Ti, a Zielona ekipa wiele razy udowadniała, że potrafi nas zaskoczyć. Od zapowiedzi pierwszych grafik bazujących na architekturze Turing (profesjonalna seria Quadro RTX) minęło zaledwie kilka dni, ale te stały się prawdziwą kopalnią wiedzy oraz bazą do spekulacji na temat nadchodzących modeli dla graczy z serii GeForce. Jeśli zaś chodzi o specyfikację tej karty, to TechPowerUp podaje dość szczegółowe dane na ten temat.

Do specyfikacji karty GeForce RTX 2080 Ti lepiej podchodzić ze sporą dawką sceptycyzmu i dystansu, ale ta zapowiada się naprawdę mocno.

NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - domniemana specyfikacja karty graficznej

Te oczywiście wywnioskowano z układu Turing wykorzystywanego w wycenionym na 10 000 USD Quadro RTX 8000, gdzie GeForce RTX 2080 Ti otrzymać ma po prostu jego lekko okrojoną wersję. GPU zdaniem niektórych źródeł nazywa się GT102, ale inne wskazują na RT102. Niezależnie od tego, spodziewać mamy się tu aż 4352 rdzeni CUDA, 576 rdzeni TENSOR, 272 jednostek TMU i 88 ROP. Karta otrzymać ma ponadto 11 GB pamięci GDDR6 (moduły o prędkości 14 Gb/s) obsługiwanych przez 352-bitowy interfejs, co daje przepustowość rzędu 616 GB/s. TPU dość konserwatywnie podeszło do częstotliwości taktowania GPU, podając 1,35 GHz bazowo i 1,5 GHz w trybie Turbo, tymczasem spodziewamy się tu prędkości rzędu 1,73 GHz (oczywiście sugerując się specyfikacją Quadro RTX 6000 i 8000).

Po raz kolejny przypominamy jednak, że są to tylko plotki i ostatecznie specyfikacja GeForce RTX 2080 Ti może się jeszcze różnić, choć mimo wszystko powinna być bardzo zbliżona do tych danych. Poza tym, raczej nie należy spodziewać się prezentacji modelu  GeForce RTX 2080 Ti obok GeForce RTX 2080 i GeForce RTX 2070 już w najbliższy poniedziałek, a przynajmniej dotychczasowa historia na to nie wskazuje. NVIDIA do tej pory decydowała się na wprowadzanie modeli Ti, kiedy już podstawowe wersje dobrze zadomowiły się na rynku i tak też zapewne będzie w tym przypadku. Pytanie tylko, jak będzie wyglądać cena tej grafiki, ale tu zapewne będziemy wiedzieli więcej, kiedy Zieloni zaprezentują pierwsze karty GeForce z rodziny Turing.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - domniemana specyfikacja karty graficznej

 0