NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - wyciekł prawdopodobny wynik z 3DMark Time Spy

NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - wyciekł prawdopodobny wynik z 3DMark Time Spy

Wydaje się, że kurz po prezentacji kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 20xx już opadł i większość osób cierpliwie wyczekuje pierwszych recenzji modeli GeForce RTX 2080 i GeForce RTX 2080 Ti. Te powinny pojawić się już 14 września (a tak przynajmniej sugerują ostatnie przecieki), a tymczasem kolejne przecieki dostarczają nam nowych informacji na temat ich wydajności. Najnowsze nich są o tyle ciekawe, że dotyczą flagowego modelu GeForce RTX 2080 Ti, który przetestowany został w popularnym benchmarku 3DMark Time Spy. Co ciekawe, jeśli sam test jest prawdziwy, to najprawdopodobniej przeprowadzony został przez pracownika NVIDII lub jednego z jej partnerów, ponieważ dziennikarze technologiczni nie mają jeszcze dostępu do działających sterowników do nowych kart graficznych Zielonych.

GeForce RTX 2080 Ti uzyskał o 35% lepszy wynik w 3DMark Time Spy od poprzednika.

NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - wyciekł prawdopodobny wynik z 3DMark Time Spy

Niewykluczone, że producent samodzielnie postanowił dolać nieco oliwy do ognia, by podtrzymać wysoki poziom zainteresowania kartami Turing. To tłumaczyłoby, czemu otrzymaliśmy zdjęcie wyświetlacza zamiast typowego screenshota, ale z drugiej strony sprawia, że powinniśmy podchodzić do tego przecieku ze sporą rezerwą, ponieważ na obecną chwilę nie jesteśmy w stanie w żaden sposób go zweryfikować i możemy mieć po prostu do czynienia ze zwykłą podróbką. Sam wynik zdaje się jednak bardzo prawdopodobny, ponieważ GeForce RTX 2080 Ti uzyskał w  Time Spy graficzny rezultat (12825 pkt) o 35% wyższy od modelu GeForce GTX 1080 Ti Founder’s Edition (ok. 9500 pkt). Dla wielu osób może jednak okazać się to rozczarowujące, ponieważ  GTX 1080 Ti przebijał swojego poprzednika (GTX 980 Ti) w tym teście aż o 79%.

Być może benchmark przeprowadzony był na niefinalnej wersji sterowników i ostateczne wzrost wydajności pomiędzy generacjami będzie wyższy, ale rzeczywiście można było spodziewać się większego skoku, szczególnie po karcie graficznej, która wyceniona została na aż 5549 zł. Kilka dni temu przedstawiciel NVIDII przyznał, że nowe karty, w tym RTX 2080 Ti, w zależności od scenariusza zapewniać będą od 35 do 45% wyższą wydajność względem poprzedników, co 3DMark Time Spy zdaje się tylko potwierdzać. Tym samym seria GeForce RTX 20xx nie zapowiada się jako najbardziej opłacalna, jeśli przeliczymy złotówki na wydajność, przynajmniej w dotychczasowym zastosowaniu, ponieważ Zieloni mocno promują tu wsparcie dla śledzenia promieni (ray-tracing) w czasie rzeczywistym oraz technologię DLSS, która bazuje na głębokim uczeniu. Czekamy więc na pojawienie się pierwszych oficjalnych recenzji i testów, wtedy też przyjdzie czas na wyrobienie sobie ostatecznej oceny na temat tych kart.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - wyciekł prawdopodobny wynik z 3DMark Time Spy

 0