NVIDIA GeForce RTX 2080 - wyciekł rezultat z benchmarku 3DMark TimeSpy

NVIDIA GeForce RTX 2080 - wyciekł rezultat z benchmarku 3DMark TimeSpy

Wciąż czekamy na testy kart graficznych GeForce RTX, które potwierdzałyby wysoki wzrost wydajności modeli GeForce RTX 2080 Ti, GeForce RTX 2080  i GeForce RTX 2070 względem poprzedników. W bazie danych benchmarku 3DMark TimeSpy pojawił się wynik jednej z nowych grafik Zielonych, który zdaje się rzucać nieco więcej światła na ten aspekt. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wiemy, czy w przypadku tego testu wykorzystano już finalne wersje sterowników, które w przypadku kart Turing mogą robić naprawdę dużą różnicę. Poza tym, niemal na pewno benchmark nie wykorzystuje rdzeni Tensor, które również przełożyć mają się na wyraźny wzrost wydajności w grach i stanowią niemal 1/3 powierzchni samego GPU. Mając to na uwadze, trzeba przyznać, że wyniki wyglądają naprawdę obiecująco.

Trzeba przyznać, że wyniki NVIDIA GeForce RTX 2080 wyglądają naprawdę obiecująco, szczególnie w porównaniu do poprzednika.

NVIDIA GeForce RTX 2080 - wyciekł rezultat z benchmarku 3DMark TimeSpy

Rzeczony benchmark stanowi także najbardziej bazowy pokaz wzrostu wydajności shaderów w nowej architekturze NVIDII. Najprawdopodobniej wykony został przy użyciu wstępnych sterowników, ponieważ ostatnie doniesienia sugerowały, że finalna wersja pojawi się dopiero na początku września. Trzeba przy tym mieć na uwadze, że syntetyczne benchmarki na obecną chwilę nie potrafią wykorzystać możliwości, jakie daje technologia DLSS napędzana przez rdzenie Tensor, a producent chwali się, że ta pozwoli na znaczącą poprawę wydajności. Tym samym, prezentowane tu wyniki stanowić mogą najniższe możliwe wzrosty, jakich możemy oczekiwać po kartach z rodziny Turing. Warto dodać, że wnioskując po specyfikacji i osiągach, najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z modelem GeForce RTX 2080 .    

Wynik na poziomie 10030 punktów w teście 3DMark Time Spy daje wyraźną przewagę nad bezpośrednim poprzednikiem, który w tym samym benchmarku uzyskuje ok. 7330 punktów, natomiast dotychczasowy flagowiec, czyli GTX 1080 Ti, pochwalić może się rezultatem ok. 9510 pkt. Oznacza to wzrost wydajności rzędu 37% względem GTX 1080 i 6% względem GTX 1080 Ti. Z przecieków, ale również zapewnień Zielonych, wynika zaś, że w grach spodziewać możemy się różnicy nawet 40-50% w porównaniu do bezpośredniego poprzednika. Warto też zwrócić uwagę na relatywnie wysokie taktowanie karty, wynoszące 2025 MHz. Regularnie dochodzą nas słuchy o wysokim potencjale OC nowych kart NVIDII i coś może być na rzeczy. Czy w kontekście tych informacji, a także obsługi technologii ray-tracingu w czasie rzeczywistym oraz wsparcia ze strony rdzeni Tensor nowe karty Zielonych jawią się jako bardziej atrakcyjne propozycje (mając na uwadze ich wysokie ceny)? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, ale nie da się ukryć, że NVIDIA próbuje utworzyć nowy segment rynku kart graficznych, w którym rywalizuje tylko ze sobą. Okazać może się bowiem, że model GeForce RTX 2080 Ti będzie dwukrotnie wydajniejszy od flagowca AMD, czyli Radeona RX Vega 64 i nie zapowiada się, by miało się to szybko zmienić.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA GeForce RTX 2080 - wyciekł rezultat z benchmarku 3DMark TimeSpy

 0