NVIDIA kończy wsparcie architektury Kepler. Wiele popularnych modeli nie dostanie nowych sterowników

NVIDIA kończy wsparcie architektury Kepler. Wiele popularnych modeli nie dostanie nowych sterowników

NVIDIA potwierdziła w swojej dokumentacji dla centrów danych, że architektura Kepler będzie obsługiwana tylko przez jeszcze jedną generację sterowników, co oznacza, że ​​za kilka miesięcy cała  seria GeForce GTX 600, niektóre karty z serii GTX 700 oraz układy GeForce 800M nie będą otrzymywać optymalizacji dla przyszłych gier. Wkrótce Nvidia wypuści generację sterowników R470, które będą aktualne przez około kwartał, zanim zostaną zastąpione kolejną generacją. Jednak układy GPU Kepler od tego momentu nie będą obsługiwane, co oznacza, że użytkownicy będą zmuszeni polegać na sterownikach poprzedniej generacji w celu uzyskania pełnego wsparcia, a wszelkie gry lub aplikacje wydane po nadchodzącej aktualizacji sterownika nie będą zoptymalizowane pod kątem układów graficznych Kepler.

NVIDIA postanowiła zakończyć wsparcie dla architektury Kepler. Już wkrótce cała seria GeForce GTX 600, niektóre karty z serii GTX 700 oraz układy GeForce 800M nie będą otrzymywać optymalizacji dla przyszłych gier.

NVIDIA Kepler GTX 780

Układy graficzne Kepler nie będą otrzymywać aktualizacji i poprawek wydajności, jednak NVIDIA nie zapomni całkowicie o swoich produktach. NVIDIA zapewni sterowniki LTSB R470 z obsługą danej rewizji jądra, aktualizacji systemu operacyjnego oraz poprawek błędów przez dodatkowe trzy lata. Nie jest to jednak zbyt optymistyczna wiadomość dla osób, które wciąż posiadają którą kartę z tej rodziny w swoim PeCecie - a takich osób jest wciąż bardzo dużo. Chociaż Kepler skończył dziewięć lat, wydawać się może, że to wciąż zbyt wcześnie, aby rezygnować z tych kart.

Według ankiety Steam, układ GTX 760, to najpopularniejsza karta Kepler, która jest używana w prawie tylu systemach co RTX 3090. NVIDIA niestety postanowiła porzucić Keplera w najgorszym dla graczy momencie. Niedobory na rynku półprzewodników powodują, że ceny kart graficznych osiągają absurdalne poziomy. W tym momencie GTX 1050 Ti kosztuje niemal trzy razy tyle, co w dniu premiery. Jeśli posiadacz GTX 780 Ti chciałby przesiąść się na wspieraną dalej architekturę, musiałby wybrać przykładowo GTX 1050 Ti - dopłacając spore pieniądze, bez żadnego skoku wydajności.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA kończy wsparcie architektury Kepler. Wiele popularnych modeli nie dostanie nowych sterowników

 0