NVIDIA łączy siły z MediaTek. Firmy ogłaszają współpracę

NVIDIA łączy siły z MediaTek. Firmy ogłaszają współpracę

NVIDIA ogłosiła, że nawiązało współpracę z MediaTek w celu opracowania układów SoC dla pojazdów z systemami informacyjno-rozrywkowymi (infotainment). Zgodnie z planami MediaTek opracuje SoC przy użyciu chipletu GPU Zielonych, który obsługuje platformę NVIDIA DRIVE.

Skorzystają właściciele nie tylko drogich aut

Według dyrektora generalnego NVIDII, Jensena Huanga, posunięcie to przyniesie korzyści nie tylko właścicielom pojazdów premium. „Połączenie wiodącego w branży układu typu system-on-chip firmy MediaTek oraz technologii GPU i oprogramowania sztucznej inteligencji NVIDIA zapewni nowe doświadczenia użytkownika, zwiększone bezpieczeństwo i nowe usługi online dla wszystkich segmentów pojazdów, od luksusowych po podstawowe” - powiedział Huang.

NVIDIA ogłosiła, że nawiązało współpracę z MediaTek w celu opracowania układów SoC dla pojazdów z systemami infotainment.

infotainment

Układ oparty na technologii NVIDII pomoże zapewnić klientom platformę Dimensity Auto o zwiększonej wydajności. Dimensity Auto to rozwiązanie samochodowe od MediaTek, które zapewnia rozrywkę i funkcje kokpitu w pojazdach korzystających z tego rozwiązania.

„NVIDIA jest znanym na całym świecie pionierem i liderem branży w dziedzinie sztucznej inteligencji i komputerów. Dzięki temu partnerstwu naszą wspólną wizją jest zapewnienie globalnego punktu kompleksowej obsługi dla przemysłu motoryzacyjnego, projektując następną generację inteligentnych, zawsze połączonych pojazdów” – powiedział Rick Tsai, dyrektor generalny MediaTek. „Dzięki tej specjalnej współpracy z NVIDIĄ będziemy w stanie wspólnie zaoferować naprawdę wyjątkową platformę dla wymagającego dużej mocy obliczeniowej, definiowanego softwarem pojazdu przyszłości”.

mediatek

NVIDIA korzysta na boomie na AI

W zeszłym tygodniu cena akcji NVIDIA wzrosła o 80 USD do około 380 USD w związku z popytem na chipy AI do zasilania takich rozwiązań jak ChatGPT. To, czy ta cena akcji jest rzeczywiście uzasadniona, to zupełnie inna sprawa. Nie zmienia to jednak faktu, że boom na sztuczną inteligencją to obecnie woda na młyn dla NVIDII i firma zamierza wykorzystać tę szansę, praktycznie w każdej branży. 

Szał na AI wywołany generatywną sztuczną inteligencją znacząco pomaga również innym firmom, takim jak Microsoft i Google. Przy wyższych stopach procentowych giełda przeżywa kryzys, ponieważ ludzie ograniczają swoje wydatki, ale generatywna sztuczna inteligencja najwyraźniej pomaga firmom technologicznym przełamać ten trend.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA łączy siły z MediaTek. Firmy ogłaszają współpracę

 0