NVIDIA łata błąd Discorda powodujący spadek wydajności kart graficznych

NVIDIA łata błąd Discorda powodujący spadek wydajności kart graficznych

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Discord może negatywnie wpływać na wydajność kart graficznych NVIDII, a to z sprawą błędu, który obniżał częstotliwość taktowania pamięci w GeForce'ach. Zieloni zaproponowali wówczas obejście problemu, obiecując jednocześnie, że wkrótce dostarczą aktualizację sterowników, która całkowicie go wyeliminuje. 

NVIDIA zaczęła wdrażać poprawkę błędu, który powodował, że niektóre z jej kart graficznych działały nieco słabiej, jeśli mieliśmy otwarty w tle program Discord. Firma poinformowała na swoim Twitterze, że ​​system Windows będzie automatycznie pobierał aktualizację profilu aplikacji, gdy następnym razem użytkownicy zalogują się na swoim komputerze. Aktualizacja rozwiązuje problem, który uniemożliwiał niektórym kartom graficznym Zielonym, w tym modelom z serii GeForce RTX 30, takim jak 3080 i 3060 Ti, osiągnięcie maksymalnej prędkości pamięci, jeśli Discord działał w tle. W niektórych przypadkach użytkownicy NVIDIA zgłaszali, że ich throttling pamięci GPU wynosił nawet 200 MHz, co przekładało się na niewielki spadek wydajności w większości gier.

NVIDIA zaczęła wdrażać poprawkę błędu, który powodował, że niektóre z jej kart graficznych działały nieco słabiej, jeśli mieliśmy otwarty w tle program Discord.

Discord obniża wydajność kart graficznych NVIDII. Firma oferuje obejście problemu

Użytkownicy forum Reddit i Linus Tech Tips byli jednymi z pierwszych, którzy zauważyli i udokumentowali problem. Błąd został wprowadzony w ostatniej aktualizacji Discord, która dodała obsługę kodeka AV1. Dzięki nowemu kodekowi użytkownicy kart graficznych serii GeForce RTX 40 mogą przesyłać strumieniowo rozgrywkę w rozdzielczości do 4K i 60 klatek na sekundę przez Discord Nitro. Wydaje się, że błąd nie miał wpływu na karty z serii RTX 40. 

 

NVIDIA oficjalnie nie wyjaśniła przyczyny problemu, ale najważniejsze, że producent nie zwlekał długo z jego załataniem i nie musimy już korzystać z wcześniej zaproponowanego obejścia

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA łata błąd Discorda powodujący spadek wydajności kart graficznych

 0