NVIDIA mocno przeszacowała popyt na karty ze strony górników

NVIDIA mocno przeszacowała popyt na karty ze strony górników

CEO NVIDII, Jensen Huang, stwierdził w trakcie targów Computex 2018, że na nowe karty graficzne GeForce przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać i właśnie poznaliśmy jeden z możliwych powodów, dla których firma ociąga się z premierą kolejnej generacji gamingowych GPU.

Jak wynika z docierających do nas przecieków, Zieloni mocno przeszacowali popyt na swoje produkty, co związane było z ogromnym zainteresowaniem kartami graficznymi ze strony kopaczy kryptowalut, które w ostatnich miesiącach bardzo mocno osłabło. Rezultat? Duża nadwyżka zapasów magazynowych w postaci zalegających GeForce’ów. Co więcej, jeden z największych partnerów producenta, określany mianem „tajwańskiej firmy OEM z top 3”, zwrócić miał NVIDII nawet 300 000 układów graficznych. Do tego agresywne kupowanie pamięci GDDR5 przez firmę sprawia, że ta zmuszona jest wypuszczać na rynek kolejne, dość nietypowe wersje swoich kart, jak np. ostatnio GeForce GTX 1050 z 3 GB lub 5 GB na pokładzie.  

Jeden z największych partnerów producenta zwrócić miał NVIDII nawet 300 000 układów graficznych

Warto wspomnieć, że o problemach z nadwyżkami zapasów Zielonych wspomina kilka źródeł, więc jest duże prawdopodobieństwo, że coś rzeczywiście jest na rzeczy. Zdaniem Seeking Alpha, producent nie ma innego wyboru, jak tylko przeczekać ten okres, przeciągając premierę nowych produktów i sprzedając zalegające karty, by uniknąć drogich opłat. Nie będzie to takie łatwe, bo większość potencjalnych kupców wstrzymuje właśnie decyzje zakupowe, wyczekując nowej generacji GeForce’ów. W ubiegłym miesiącu NVIDIA chwaliła się, że wygenerowała 289 mln USD przychodu w związku ze sprzedażą swoich GPU w celach kopania kryptowalut. Była to dobra wiadomość dla inwestorów, ale nie dla graczy i teraz, kiedy zainteresowanie ze strony „górników” już spadło, ceny powracają do normalności. Obecnie szacuje się, że sprzedaż kart firmy przeznaczonych do kopania spadła o 2/3 w drugim kwartale. W związku z tymi informacjami opóźnienie premiery serii GeForce 1100 (lub 2000) wydaje się być zrozumiałe.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA mocno przeszacowała popyt na karty ze strony górników

 0