Nvidia może pokazać nowe Shield Android TV na CES 2017

Nvidia może pokazać nowe Shield Android TV na CES 2017

Wielkimi krokami zbliżają się targi CES 2017 w Las Vegas. Najwięksi producenci sprzętu elektronicznego pokażą nowe produkty. Wśród nich najprawdopodobniej pojawi się także nowy set-top-box Nvidia Shield TV.

W maju 2015 roku zadebiutowała na rynku pierwsza wersja przystawki do telewizorów Nvidia Shield Android TV. Jest ona wyposażona w układ Nvidia Tegra X1, 3 GB pamięci RAM oraz 16 lub 500 GB (wersja Pro) pamięci masowej. Chociaż podzespoły cały czas radzą sobie z aplikacjami na Androida i wymagającymi multimediami, to jednak od premiery urządzenia minęło już ponad 1,5 roku. Przyszła pora na kolejną wersję.

Ta najprawdopodobniej zostanie pokazana na styczniowych targach CES 2017 w Las Vegas. Według plotek urządzenie miało zostać zaprezentowane jeszcze w 2016 roku, ale z nieznanych przyczyn premiera została przesunięta. Początek stycznia wydaje się więc dość prawdopodobny.

Nie należy jednak spodziewać się wielkiej aktualizacji. Urządzenie ma przejść kilka kosmetycznych zmian, które tylko usprawnią system. Najwięcej nowości ma dotyczyć kontrolera, który zamiast korzystać z WiFi Direct ma przejść na Bluetooth Low Energy. Ma też dłużej działać z dala od gniazdka prądowego.

Już aktualny model Nvidia Shield Android TV pozwala na odtwarzanie filmów 4K HDR z prędkością 60 klatek na sekundę, więc trudno spodziewać się w tej kwestii rewolucji. Zmiany mają jedynie usprawnić set-top-boxa i sprawić, że jego produkcja będzie nieco tańsza. To z kolei prosty krok do obniżenia ceny lub wyższej marży dla producenta.

Nvidia Shield Android TV

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nvidia może pokazać nowe Shield Android TV na CES 2017

 0