Nvidia może wypuścić karty RTX 3000 przeznaczone specjalnie do wydobywania kryptowalut

Nvidia może wypuścić karty RTX 3000 przeznaczone specjalnie do wydobywania kryptowalut

Nie da się ukryć, że sytuacja w branży kart graficznych RTX 3000 jest tragiczna. Nie tylko obserwujemy niemal całkowitą niedostępność, ale zapowiadane są również podwyżki. Kiedy Nvidia wprowadziła nowe RTX'y na rynek, zaskoczeniem były ceny, które były dość rozsądne, zwłaszcza w porównaniu z oferowanym wzrostem wydajności. Wydaje się jednak, że to już historia i te nieuchwytne produkt nie pojawią się już w początkowych cenach. Jakby tego było mało, rosnąca w zawrotnym tempie wartość kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, dodatkowo zwiększa popyt na nowe GPU.  Nvidia rozważa plan, który mógłby rozwiązać te problem: specjalne karty Ampere do wydobywania kryptowalut.

Nvidia zapowiada, że może wprowadzić specjalne wersje RTX 3000 dla górników, zwiększając dostępność gamingowych kart, jeśli będą dowody zwiększonego popytu ze strony poszukiwaczy kryptowalut.

Gdy Bitcoin osiągnął pułap 40000 USD, wiadome było, że karty RTX 3000 staną się jeszcze bardziej pożądanym produktem przez "górników". Układy Ampere są doceniane przez graczy, jednak świetnie nadają się również do budowy farm kryptowalut. Obserwujemy sytuację podobną do tej z 2017 roku, kiedy rosnące wartości kryptowalut sprawiły, że ceny kart graficznych wzrosły, a znacznie przewyższał podaż. Colette Kress, dyrektor finansowy firmy, powiedziała jednak, że jeśi znacznie wzrośnie popyt na kryptowaluty, będzie to okazja by ponownie wprowadzić produkty CMP, odpowiadająca na bieżące zapotrzebowanie na wydobycie. Te specjalne wersje dla górników, musiałby być odpowiednio niżej wycenione, by opłacało się je kupować, mając świadomość, że nie odsprzeda ich się tak łatwo, jak zwykłych gamingowych wersji.

CMP to układy graficzne Nvidii przeznaczone do wydobywania, które nie posiadają wyjść wideo, które są niepotrzebne do wydobywania. Wprowadzenie takich wersji może pomóc odciążyć zapotrrzebowanie na gamingowe RTX'y 3000, ale Nvidia twierdzi, że najpierw musi zobaczyć dowody zwiększonego popytu ze strony górników. "Nie mamy wglądu w to, jaka część końcowego zapotrzebowania na układy GeForce RTX z serii 30 pochodzi z górnictwa" - powiedziała Kress. "Nie uważamy, że jest to obecnie duża część naszej działalności. Popyt na produkty gamingowe jest bardzo duży i uważamy, że jest większy niż nasza obecna podaż".  Nvidia ostrzega, że ​​braki mogą potrwać nawet do kwietnia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nvidia może wypuścić karty RTX 3000 przeznaczone specjalnie do wydobywania kryptowalut

 0