NVIDIA może zaprezentować GeForce GTX 1180 i GTX 1170 na Gamescom 2018

NVIDIA może zaprezentować GeForce GTX 1180 i GTX 1170 na Gamescom 2018

Jeżeli wierzyć najnowszym doniesieniom, to do prezentacji Gefore'ów GTX 11 zostało już niewiele czasu, a ich twórcy szykują się właśnie do kluczowego dla branży wydarzenia.

Panująca na rynku kart graficznych stagnacja może niebawem dobiec końca za sprawą kolejnej generacji wypuszczonej przez NVIDIA. Wczoraj media informowały o rzekomym potwierdzeniu przez rzecznika Lenovo w jednej z rozmów istnienia modeli GeForce GTX 11. Tymczasem teraz pojawiły się plotki sugerujące jakoby wybrana grupa osób otrzymała zaproszenia na tajemniczą prezentację Zielonych, która miałaby się odbyć podczas targów Gamescom. Oczywiście ciężko w stu procentach potwierdzić rzeczywiste istnienie takowych zaproszeń, aczkolwiek jeżeli informacje są prawdziwe, to robi się doprawdy coraz ciekawiej zważywszy także na wybrane miejsce prezentacji. Same targi gier wideo rozpoczną się tradycyjnie w sierpniu w Kolonii.

Według niektórych źródeł NVIDIA rozsyła zaproszenia na wydarzenie związane z targami Gamescom, na którym zaprezentowano by nową serię GeForce GTX 11

NVIDIA może zaprezentować GeForce GTX 1180 i GTX 1170 na Gamescom 2018

Wśród modeli, jakie ewentualnie mogą zostać ujawnione najczęściej wymienia się GTX 1180, GTX 1170 i GTX 1160. Co wiemy o nadchodzących układach? Otóż mogą one zostać oparte na architekturze Turinga. Nazwa pochodzi od nazwiska brytyjskiego matematyka uważanego za jednego z ojców informatyki, o którym NVIDIA wspominała na Twitterze jakiś czas temu. Jeżeli chodzi o samą wydajność w przypadku GTX 1180 powinniśmy oczekiwać aż dwucyfrowego skoku względem topowego GTX 1080 Ti. Z pewnością takowe rozwiązanie usprawiedliwiałoby ewentualną wysoką cenę produktu, a jego zakup byłby jak najbardziej sensowny. Co ciekawe liczba dostępnych na start egzemplarzy nowych GeForce'ów ma być mocno ograniczona, ale tylko przez pewien okres. Na koniec pamiętajmy, iż są to wyłącznie przypuszczenia, które nie muszą mieć ostatecznego pokrycia w rzeczywistości. Z pewnością sytuacja powinna wyjaśnić się w najbliższym czasie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA może zaprezentować GeForce GTX 1180 i GTX 1170 na Gamescom 2018

 0