NVIDIA obniża cenę swojego flagowca w Europie

NVIDIA obniża cenę swojego flagowca w Europie

NVIDIA właśnie obniżyła europejską cenę swojej flagowej karty graficzne Ada Lovelace, czyli GeForce RTX 4090 Founders Edition. Obniżka nie jest jakaś spektakularna, ale pozwala potencjalnym zainteresowanym zaoszczędzić nieco grosza. 

Jak odnotowują europejskie portale technologiczne, NVIDIA obniżyła na swojej oficjalnej stronie cenę karty graficznej GeForce RTX 4090 Founders Edition w strefie euro o 40 EUR, czyli blisko 200 zł. Zamiast dotychczasowych 1859 EUR, które w ostatnim czasie trzeba było wyłożyć za ten model, obecnie wystarczy nam „jedynie” 1819 EUR. To, jak wspomnieliśmy wcześniej, niewielka zmiana, ale krok we właściwym kierunku. Szkoda tylko, że jak na razie podobnej przeceny nie widać w polskim oddziale firmy, bo u nas ta grafika wciąż kosztuje 9699 zł. 

Jak odnotowują europejskie portale technologiczne, NVIDIA obniżyła na swojej oficjalnej stronie cenę karty graficznej GeForce RTX 4090 Founders Edition w strefie euro.

NVIDIA obniża cenę swojego flagowca w Europie

Warto przy okazji przypomnieć, że GeForce RTX 4090 FE zadebiutował w cenie 1949 EUR w strefie euro. Oznacza to, że od czasu premiery karta ta potaniała już w naszym regionie o 140 EUR, natomiast w kraju nad Wisłą wciąż utrzymuje się pierwotna cena i szybko może się to nie zmienić, ze względu na słaby kurs złotówki w stosunku do euro. 

Jak na razie ceny kart graficznych GeForce RTX 40 do komputerów stacjonarnych na rynku europejskim niewiele się zmieniły od czasu ich premiery, jednak wszystkie trzy modele można teraz znaleźć w sugerowanej cenie detalicznej. Model GeForce RTX 4080 można już kupić za 5999 zł, kiedy sugerowana cena za wariant FE to wciąż 7049 zł, a flagowca RTX 4090 zdobędziemy za ok. 8500 zł. Gorzej wygląda to w przypadku GeForce'a RTx 4070 Ti, który w wersji FE kosztuje na stronie NVIDII 4399 zł, a najtańsze autorskie warianty zaczynają się od ok. 4269 zł. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA obniża cenę swojego flagowca w Europie

 0