NVIDIA odsyła na emeryturę jedną z najpopularniejszych grafik wśród użytkowników Steam

NVIDIA odsyła na emeryturę jedną z najpopularniejszych grafik wśród użytkowników Steam

NVIDIA podobno odsyła na emeryturę jedną z najpopularniejszych kart graficznych do gier wśród użytkowników na Steam. Mowa tu modelu GeForce RTX 2060 i jego bracie GeForce RTX 2060 SUPER.

GeForce RTX 2060 zadebiutował na rynku w 2019 r., ale w kolejnych latach doczekał się nowych wersji. I tak w 2020 r. pojawił się GeForce RTX 2060 SUPER, a rok później otrzymaliśmy GeForce'a RTX 2060 12 GB. Ten ostatni zadebiutował niemal rok temu, bo w grudniu 2021 r. i NVIDIA mocno nas zaskoczyła, że powraca do architektury Turing. Zieloni jednak chcieli pozbyć się zapasów, a poza tym była to też wypadkowa kryzysu spowodowanego boomem na kryptowaluty. 

GeForce RTX 2060 zadebiutował na rynku w 2019 r., ale w kolejnych latach doczekał się nowych wersji.

NVIDIA odsyła na emeryturę jedną z najpopularniejszych grafik wśród użytkowników Steam

Od momentu premiery karta graficzna GeForce RTX 2060 osiągnęła bardzo duży sukces, stając się drugim najczęściej wybieranym GPU na Steamie i nadal ciesząc się ogromną popularnością wśród graczy. GeForce RTX 2060 SUPER nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem jak standardowe modele, ale seria naprawdę wyrobiła sobie markę.

 

Wygląda jednak na to, że NVIDIA nie zamierza dłużej oferować kart z serii RTX 2060, ponieważ źródła z Azji (ChannelGate) sugerują, że firma przestała dostarczać swoim partnerom układy do grafik GeForce RTX 2060 i RTX 2060 SUPER. Firma poprosiła ich również o ograniczenie podaży kart do końca tego miesiąca. 

 

W swoim czasie GeForce RTX 2060 był najtańszą kartą graficzną z obsługą ray tracingu. Obecnie tytuł ten należy do GeForce'a RTX 3050, a NVIDIA na pewno pracuje nad kolejnymi tańszymi kartami z serii RTX 40. W związku z tym czas pożegnać się z GeForcem RTX 2060.

 

Karty graficzne z serii NVIDIA GeForce RTX 2060 będą nadal dostępne na półkach sklepowych do wyczerpania zapasów, ale biorąc pod uwagę wciąż wysoki popyt, najpewniej wkrótce ich zabraknie. Dobrze, że boom wydobywczy się skończył i można kupić te modele w rozsądnych cenach, zarówno w nowych, jak i używanych wersjach. Jeśli więc przymierzaliście się do zakupu tej karty, to warto się pospieszyć.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA odsyła na emeryturę jedną z najpopularniejszych grafik wśród użytkowników Steam

 0