Nvidia ogłasza program „SFF-Ready”. Koniec z domysłami przy składaniu komputera

Nvidia ogłasza program „SFF-Ready”. Koniec z domysłami przy składaniu komputera

Nvidia wprowadza nowy program weryfikacji "SFF-Ready" dla procesorów graficznych i obudów, mający na celu uproszczenie procesu budowy komputerów o kompaktowych rozmiarach (SFF). Dzięki temu, wybór kompatybilnych komponentów stanie się znacznie łatwiejszy.

Nvidia nawiązała współpracę z producentami obudów i procesorów graficznych, aby oznaczać certyfikowany sprzęt specjalnymi plakietkami na globalnych stronach detalicznych. Przeglądając witryny takie jak Newegg czy Amazon, użytkownicy będą mogli zauważyć plakietki z napisem "SFF-Ready Enthusiast GeForce Cards" przy kompatybilnych kartach graficznych. Z kolei kompatybilne obudowy będą oznaczone jako "Compatible with SFF-Ready Enthusiast GeForce Cards".

Nvidia wprowadza nowy program weryfikacji "SFF-Ready" dla układów graficznych i obudów, mający na celu uproszczenie budowy komputerów w kompaktowych obudowach (SFF).

Dzięki temu nowemu systemowi, jeśli obie części mają te plakietki, można być pewnym, że będą ze sobą idealnie współpracować. Program ten ma na celu wyeliminowanie domysłów i uproszczenie procesu budowy komputerów, zapewniając, że wszystkie komponenty będą pasować do siebie oraz zapewnią odpowiedni przepływ powietrza.

W przypadku procesorów graficznych odznaka zostanie przyznana układom graficznym RTX 4070 lub nowszym o następujących wymiarach:

  • 151 mm maksymalnej wysokości, wliczając promień zagięcia kabla zasilającego
  • Maksymalna długość 304 mm
  • Maksymalna głębokość 50 mm lub 2,5 slotu

Aby określić kompatybilność, Nvidia używa dwóch kluczowych wymiarów: odstępu 154,5 mm od płyty głównej lub płytki PCB riser do bocznego lub górnego panelu obudowy oraz przestrzeni wystarczającej na GPU o długości 312 mm.

Zainteresowanie konstrukcjami SFF rośnie, ponieważ nowe układy graficzne stają się coraz mniejsze i bardziej wydajne. Przykładowo, RTX 3060 Ti z poprzedniej generacji ma to samo TDP co obecny RTX 4070 (200 W), a RTX 4060 Ti zużywa zaledwie 160/165 W dla wersji 8 GB/16 GB. To znaczący postęp w porównaniu do RTX 2070, który miał TDP na poziomie 175 W. Można spodziewać się, że przyszłe modele, takie jak Blackwell GeForce, będą oferować wydajność na poziomie RTX 4090 w kompaktowych kartach z dwoma gniazdami.

Nawet RTX 4080 Super może zmieścić się w obudowie SFF, zakładając, że nie ma potrzeby instalacji wielu dysków twardych.

Nvidia twierdzi, że obecnie 36 układów graficznych GeForce jest zgodnych z tą specyfikacją, a więcej zostanie ogłoszonych na targach Computex w tym tygodniu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nvidia ogłasza program „SFF-Ready”. Koniec z domysłami przy składaniu komputera

 0