NVIDIA opublikowała harmonogram. Następca Ampere zadebiutuje w przyszłym roku

NVIDIA opublikowała harmonogram. Następca Ampere zadebiutuje w przyszłym roku

Wczorajsze wystąpienie prezesa NVIDII na GPU Technology Conference (GTC) przyniosło naprawdę sporo ciekawych zapowiedzi z obozu zielonego zespołu. Dyrektor generalny Jensen Huang wyszedł na scenę (tym razem cyfrową), aby jak co roku podzielić się z nami planami firmy dotyczącymi GPU ... i nie tylko. Tym razem jednak zaprezentowano je w formie harmonogramu, który przedstawia plany sprzętowe NVIDII na następne cztery lata. I tak do 2025 roku producent zamierza wypuścić sześć generacji sprzętu. Dwie z nich będą skupiać się wokół procesorów graficznych: Ampere Next i Ampere Next Next. Zakładamy, że te nazwy architektur nie są ostateczne, ale stosowne karty graficzne mają zostać wydane odpowiednio w 2022 i 2024 roku.

Wczorajsze wystąpienie prezesa NVIDII na GPU Technology Conference (GTC) przyniosło naprawdę sporo ciekawych zapowiedzi z obozu zielonego zespołu.

NVIDIA opublikowała hrmonogram. Następca Ampere zadebiutuje w przyszłym roku

To da każdemu kolejny rok na cieszenie się - lub nie, biorąc pod uwagę powszechne niedobory GPU, które widzieliśmy ostatnio - GPU z serii GeForce RTX 30, zanim nadejdzie następny następna generacja grafik NVIDII. Jeśli firma będzie trzymać się obecnych konwencji nazewnictwa RTX, Ampere Next prawdopodobnie trafi na rynek w ramach kart graficznych z serii GeForce RTX 4000, a Next Next zadebiutuje w ramach serii GeForce RTX 5000. Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o takich szczegółach, jak wydajność, energooszczędność lub możliwości chłodzenia dla nowej generacji GPU. Jak na razie przedsiębiorstwo zarysowało bowiem jedynie przybliżone daty premier tych kolejnych dwóch generacji GPU dla rynku konsumenckiego.

W ujawnionym harmonogramie wydawniczym NVIDII pojawiają się także inne produkty, a mianowicie nowo ogłoszone procesory oparte na architekturze ARM (zwane Grace and Grace Next, przynajmniej na razie). Te procesory mają zostać wypuszczone na rynek w 2023 i 2025 roku. Wreszcie, Data Processing Unit (DPU) Bluefield również doczeka się dwóch nowych iteracji; Bluefield-3 zadebiutuje w 2022 r., a Bluefield 4 w 2024 r. NVIDIA ma nadzieję, że nowe DPU zaoferują wykładniczy wzrost czystej mocy obliczeniowej. Uważa się, że Bluefield-3 jest 10 razy szybszy niż jego poprzednik, a Bluefield-4 może przynieść 100-krotny wzrost wydajności.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA opublikowała harmonogram. Następca Ampere zadebiutuje w przyszłym roku

 0