NVIDIA podobno opóźni premierę karty GeForce RTX 3080 Ti 12GB

NVIDIA podobno opóźni premierę karty GeForce RTX 3080 Ti 12GB

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat nadchodzącego układu NVIDII - RTX 3080 Ti. Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami, premiera nowej karty miała nastąpić w połowie kwietnia, jednak termin ten podobno opóźniono o cały miesiąc. Portal ITHome informuje, że firma opóźni wprowadzenie układu na rynek o kolejny miesiąc i jest to już piąte przełożenie premiery "nowego 3080". "NVIDIA ogłosiła wewnętrznie, że premiera nowej generacji modelu z serii RTX30 - RTX 3080Ti 12G została ponownie opóźniona i oczekuje się, że układ zostanie wydany około połowy maja" - czytamy na portalu. Źródła sugerują, że sugerowana cena za ten model ma wynosić około 1000 USD, jednak chyba nikt już nie ogląda się na ceny producentów. Karta ma również posiadać ogranicznik wydajności w kopaniu kryptowalut, podobnie jak RTX 3060.

Według najnowszych doniesień RTX 3080 Ti zostanie wydany dopiero w połowie maja. To już kolejne opóźnienie nowego RTX 3080.

Pierwotnie model o nazwie RTX 3080 20 GB miał zostać wydany w grudniu, ale NVIDIA porzuciła swoje plany zaledwie dwa tygodnie później. Następnie producent zaplanował premierę RTX 3080 Ti 16GB na styczeń, ale ostatecznie plany przesunęły się na luty. Od tego czasu model 3080 Ti otrzymał nowe specyfikacje, zmniejszono ilość rdzeni CUDA do 10240 i zmniejszono ilość pamięci do 12 GB. Ostatnia zmiana mówi, że RTX 3080 Ti ma zostać wypuszczony na rynek w maju i premiera najprawdopodobniej pokryje się terminem z wprowadzeniem RTX 3070 Ti 8 GB. Niższy model również ma zostać zaprezentowany w maju, jednak nie wiadomo, czy i ten model nie zostanie przesunięty.

Możliwe jednak, że producent planuje wydać jakieś specjalne wydarzenie dla tych dwóch kart, zwłaszcza że będą to modele wzbudzające spore zainteresowanie.  W przyszłym miesiącu NVIDIA poprowadzi konferencję dotyczącą technologii graficznych (GTC 2021), na której dyrektor generalny Jensen Huang wygłosi przemówienie. Jednak jak dotąd NVIDIA nie przedstawia produktów klienckich, takich jak GeForce, na GTC i zapewne i tym razem nie otrzymamy żadnych nowych szczegółów, zwłaszcza przy przełożonej premierze produktu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA podobno opóźni premierę karty GeForce RTX 3080 Ti 12GB

 0