NVIDIA podobno podniosła ceny budżetowych grafik (RTX 4060, RTX 3050, GTX 1650)

NVIDIA podobno podniosła ceny budżetowych grafik (RTX 4060, RTX 3050, GTX 1650)

Według ostatnich doniesień NVIDIA podnosi ceny swoich GPU stosowanych w kartach graficznych do gier w całej serii procesorów graficznych GeForce i szacuje się, że ceny wzrosną o około 10%.

Informacje te pochodzą z chińskiego portalu UDN, który powołuje się na źródła branżowe i wynika z nich, że ​​podaż aktualnej karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti została „niedawno zmniejszona” oraz że w miarę wyczerpywania się poprzedniej fali zapasów rynkowych „popyt przewyższa podaż, co skutkuje wzrostem cen”.

Według ostatnich doniesień NVIDIA podnosi ceny swoich GPU o około 10%.

NVIDIA wprowadziła nową kartę graficzną GeForce RTX 3050 z 6 GB pamięci VRAM jako budżetowy produkt w lutym 2024 r., czyli zaledwie dwa miesiące temu. Obecnie słyszymy, że nadchodzą 10% podwyżki cen tego modelu, podobnie zresztą jak kilku innych. 

geforce

Dostawcy kart graficznych potwierdzili, że ceny kart graficznych klasy podstawowej „w ostatnim czasie rzeczywiście wzrosły”, co wynika głównie ze zmniejszenia podaży przez NVIDIĘ, co odzwierciedlać miało podaż i popyt rynkowy w tamtym czasie. Podwyżki cen kart graficznych GeForce nie będą powszechne, ponieważ będą zależeć od partnera. UDN dodaje, że obecny zakres podwyżek wynosi prawie 10%, ale na chwilę obecną zdaje się to dotykać głównie Chiny i nie mamy jeszcze pewności, czy odczujemy to na Zachodzie. 

Partnerzy Zielonych, tacy jak ASUS, MSI i GIGABYTE, spodziewają się, że zyskają na tej sytuacji – raportuje UDN, przy czym ASUS oczekuje, że na ten rok będą miały wpływ „negatywne czynniki ekonomiczne, takie jak inflacja i geopolityka”, zatem popyt w pierwszej połowie tego roku ma być podobny do popytu w IV kwartale 2023 r. (czyli nie za wysoki). 

MSI „optymistycznie” ocenia sprzedaż płyt głównych, kart graficznych i notebooków w tym roku, spodziewając się dwucyfrowych wzrostów w całym 2024 r. Prezes GIGABYTE, Ye Peiching, z kolei powiedział wcześniej, że w 2024 r. gospodarka będzie w porządku, „zwłaszcza popyt na serwery AI”.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA podobno podniosła ceny budżetowych grafik (RTX 4060, RTX 3050, GTX 1650)

 0