NVIDIA pomogła ominąć ograniczenia w kopaniu Ethereum na kartach GeForce RTX 3060?

NVIDIA pomogła ominąć ograniczenia w kopaniu Ethereum na kartach GeForce RTX 3060?

Kilka dni temu opisywaliśmy pierwsze doniesienia, że chińscy użytkownicy zdołali złamać ograniczenia wydajności wydobycia Ethereum na kartach Geforce RTX 3060, choć NVIDIA twierdzi, że nie można ich zhakować. Początkowe raporty okazały się nieprawdziwe i w rzeczywistości pokazywały inną alternatywną kryptowalutę, taką jak Ravecoin, która używa innych algorytmów i nie jest wykrywana przez oprogramowanie NVIDII - czyli nigdy nie była ograniczana. Nowe doniesienia zawierają jednak konkretne dowody. Redakcja PC Watch potwierdziła dzisiaj, że ograniczenia wydobycia ETH zostały złamane. Rewelacje te zostały potwierdzone po kontakcie z osobami bezpośrednio związanymi ze złamaniem zabezpieczeń. Co najbardziej interesujące, nie są wymagane żadne modyfikacje sterownika ani systemu BIOS, co wskazuje, że ograniczenia mogły zostać złamane na poziomie oprogramowania do wydobywania.

Według najnowszych doniesień, aby znieść ograniczenia w wydobyciu ETH na kartach Geforce RTX 3060, wystarczy skorzystać z konkretnej wersji oficjalnego sterownika w wersji beta.

Jak donosi PC Watch: "[…] Redakcji udało się potwierdzić, że ograniczenia można obejść. Dokładna metoda nie jest tutaj przedstawiona, ale nie wymaga modyfikacji sterownika ani BIOS-u, i każdy może to łatwo zrobić przy niewielkim wysiłku". To jednak nie wszystko, bo programiści z Phoenix Miner również pracują nad aktualizacją, która ma znieść ograniczenia w wydobyciu kryptowalut, a w sieci coraz częściej pojawiają się doniesienia od użytkowników, którzy kopią ETH z pełną prędkością.

Największym hitem jest jednak informacja, według której to sama NVIDIA przyczyniła się do złamania zabezpieczeń. Jeden z użytkowników donosi, że ​​użycie konkretnego sterownika NVIDIA WSL (470.05 BETA) usuwa ograniczenia dotyczące wydobywania ETH. Rewelacje te jednak nie są potwierdzone i czekamy na ich zweryfikowanie. Jeśli jest to prawda, to natychmiast pojawią się spekulacje, czy przypadkiem wszystkie te restrykcje nie są jedynie marketingiem, który ma uspokoić graczy.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA pomogła ominąć ograniczenia w kopaniu Ethereum na kartach GeForce RTX 3060?

 0