NVIDIA pozwana za wprowadzanie akcjonariuszy w błąd

NVIDIA pozwana za wprowadzanie akcjonariuszy w błąd

Początek nowego roku dla NVIDII nie zapowiada się zbyt dobrze, ponieważ kancelaria Schall specjalizująca się w postępowaniach grupowych poinformowała o złożeniu pozwu zbiorowego przeciwko popularnemu producentowi kart graficznych. Sprawa ma związek z wypowiedziami firmy na temat rynku kryptowalut, wliczając w to błędną ocenę zarządu w kwestii rzeczywistego zapotrzebowania kart w tym segmencie. Prawnicy zarzucają twórcom GeForce'ów, iż publikowanymi oświadczeniami wprowadzali w błąd akcjonariuszy spółki doprowadzając ich do bardzo poważnych strat finansowych. Kancelaria Schall, która dołączyła do wielu innych korporacji procesujących się z NVIDIĄ zachęca także by do sprawy włączyli się wszyscy pozostali akcjonariusze Zielonych, którzy stracili na interesie minimum 100 tysięcy dolarów.

NVIDIA została pozwana za wprowadzanie akcjonariuszy w błąd odnośnie sytuacji na rynku kryptowalut.

NVIDIA pozwana za wprowadzanie akcjonariuszy w błąd

NVIDIA w trakcie spotkań z inwestorami zaprzeczała jakoby spadek zainteresowania kryptowalutami mógł wpłynąć na kondycję finansową firmy, co według autorów pozwu okazało się zwykłą bajką, z kolei załamanie kryptowalut oraz amerykańska wojna handlowa z Chinami doprowadziły do spadku wartości akcji popularnego producenta GPU aż o 53 procent. Szał na kopanie waluty przy pomocy kart graficznych, który wybuchł w przeszłości doprowadził do poważnych strat, w tym niedoboru układów graficznych na rynku i w konsekwencji wzrostu cen. Wraz ze spadkiem zainteresowania wirtualnym górnictwem oraz przesiadki na inne metody wydobywania waluty wartość starszych modeli GPU zaczęła powoli powracać do normy, aczkolwiek do ideału nadal trochę brakuje.

Podczas gdy NVIDIA musi mierzyć się z oskarżeniami jej odwieczny rywal w postaci AMD może pochwalić się udanym okresem. Czerwoni nie tylko bardzo dobrze radzą sobie w branży procesorów dzięki drugiej generacji Ryzenów, lecz przy okazji zwiększyli produkcję kart graficznych. Oczywiście ostateczne wyniki sprzedaży poznamy dopiero w kolejnych raportach obu korporacji. Przy okazji warto jeszcze wspomnieć, że poznaliśmy cenę i kilka informacji o będącym dotychczas obiektem spekulacji GeForce RTX 2060. Bazująca na Turingu TU106 karta posiada 1920 rdzeni CUDA, a także dysponuje 6 GB pamięcią GDDR6 192-bit. Co ciekawe pod względem wydajności GPU bliżej do GeForce GTX 1070 Ti. Cena przytoczonej wersji ma wynieść około 349 dolarów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA pozwana za wprowadzanie akcjonariuszy w błąd

 0