NVIDIA prezentuje najnowsze wyniki finansowe

NVIDIA prezentuje najnowsze wyniki finansowe

NVIDIA zaprezentowała raport finansowy za zakończony 26 stycznia czwarty kwartał roku fiskalnego 2020 oraz cały rok. Producent kart graficznych zanotował w nim przychody wynoszące 3,10 miliarda dolarów co jednocześnie oznacza wzrost o 41 procent w skali rok do roku (wówczas było 2,21 mld dolarów) oraz 3 procent w porównaniu do poprzedniego kwartału, w którym przychody zatrzymały się na 3,01 mld dolarów. Wpływy operacyjne wzrosły do 990 milionów dolarów, dając o 7 procent lepszy rezultat niż w trzecim kwartale roku fiskalnego 2020 i o 237 procent wyższy rok do roku. Zysk netto wyniósł z kolei 950 milionów dolarów i był lepszy o 6 procent analizując poprzednie statystyki. Rozwodniony zysk na akcję wyniósł 1,53 dolara (progres o 66 procent) oraz poprawiono marżę brutto na poziomie 64,9 procent. Według NVIDII w całym wspomnianym roku fiskalnym przychody wyniosły 10,9 miliardy dolarów, co oznacza 7-procentowy spadek względem analogicznego okresu, w którym wyniósł on 11,7 mld dolarów.

NVIDIA w czwartym kwartale roku fiskalnego 2020 zanotowała przychody w wysokości 3,10 miliarda dolarów.

NVIDIA prezentuje najnowsze wyniki finansowe

Jak więc widzimy Zieloni nie na każdym polu odnoszą sukces, chociaż nie da się ukryć, że nadal nie mają większych powodów do obaw. Ważnym działem intensywnie pompującym budżet firmy technologicznej jest Datacenter, który wygenerował 968 milionów dolarów i jest to o 33 procent lepszy wynik względem poprzedniego kwartału oraz 43 procent patrząc na analogiczny kwartał jeszcze wcześniejszego roku. W oświadczeniu Zieloni przyznali, że odnotowali bardzo dużą ilość zamówień na produkty obejmujące sztuczną inteligencję w tym wykonujące specjalne obliczenia. Bez wątpienia jednak kluczowym działem dla NVIDII pozostaje Gaming odpowiadający za tworzenie układów GPU m.in. z serii GeForce RTX. Wygenerował on bowiem 1,49 mld dolarów przychodu dając o 56 procent lepszy wynik w skali rok do roku. Co ciekawe patrząc na cały rok Gaming nie wypada już aż tak kolorowo mając 12-procentową stratę i generując przychody na poziomie 5,5 mld dolarów.

NVIDIA prezentuje najnowsze wyniki finansowe

W przypadku pierwszego kwartału roku fiskalnego Zieloni oczekują przychodów wynoszących 3 mld dolarów. Oczywiście wysokie finanse producenta najpewniej nie usypiają jego czujności, który musi regularnie patrzeć w kierunku AMD. Co ciekawe twórcy Radeonów zaprezentowali wyniki finansowe za czwarty kwartał oraz cały 2019 roku i wynika z nich, iż firma wygenerowała 2,13 mld dolarów przychodu, z kolei w całym roku jest to 6,73 mld dolarów. Jeśli chodzi o poszczególne działy to raczej bez zaskoczenia najbardziej dochodowym okazał się Computing and Graphics odpowiadający za procesory oraz karty graficzne, a więc siłę napędową AMD, którego przychód wyniósł 1,66 mld dolarów przynosząc o 69 procent lepszy rezultat w skali rocznej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA prezentuje najnowsze wyniki finansowe

 0