NVIDIA prezentuje nową generację SHIELD TV. Znamy polską cenę

NVIDIA prezentuje nową generację SHIELD TV. Znamy polską cenę

SHIELD TV od NVIDII uważany jest za jeden z najlepszych multimedialnych odtwarzaczy strumieniowych, ale Zielona ekipa postanowiło podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej i zaprezentowała nową generację tym przystawek do telewizorów z Android TV. Dwa nowe modele, SHIELD TV oraz SHIELD TV Pro, oferują poprawę zarówno w kwestii obrazu, jak i dźwięku. Wyposażone są w nowy procesor Tegra X1+, który zapewnia nawet o 25 procent wyższą wydajność niż jego poprzednik i wspiera wyświetlanie obrazu w formacie Dolby Vision oraz dźwięk przestrzenny w standardzie Dolby Atmos. Poza tym zastosowany SOC wykorzystują sztuczną inteligencję do zwiększania jakości strumieni wideo z rozdzielczości HD do 4K. „Nowe modele stanowią duży krok naprzód dla całej rodziny SHIELD, która konsekwentnie od pięciu lat wprowadza na salony przełomowe innowacje”, powiedział Jeff Fisher, wiceprezes działu PC w firmie NVIDIA. „Zapewniają bezsprzecznie najlepszą w swojej klasie rozrywkę, wspieraną przez Dolby Atmos, Dolby Vision i nasze przełomowe rozwiązania w wykorzystaniu sztucznej inteligencji do poprawy jakości odtwarzania strumieniowego obrazu”.

Dwa nowe modele, SHIELD TV oraz SHIELD TV Pro, oferują poprawę zarówno w kwestii obrazu, jak i dźwięku.

SHIELD TV pochwalić mogą się wyjątkowo smukłą i kompaktową obudową w kształcie cylindra, która powoduje, że urządzenia łatwo wkomponowują się w salonowe centrum rozrywki. Poza tym wyposażono je w port Gigabit Ethernet, dwuzakresowe Wi-Fi oraz gniazdo rozszerzenia pamięci masowej microSD. SHIELD TV Pro bazuje  kolei na eleganckim wzornictwie znanym z poprzedniej generacji urządzenia i jest wyposażone posiada zarówno więcej pamięci operacyjnej RAM, jak i na dane, a także dwa porty USB do obsługi serwera multimediów Plex oraz podłączania dysków twardych lub innych urządzeń USB. Oba są sprzedawane w pakiecie z całkowicie nowym pilotem, zasilanym dwiema bateriami AAA, który ma aktywowane ruchem podświetlane przyciski, wbudowany lokalizator w przypadku zagubienia oraz mikrofon do wyszukiwania głosowego.

Nowe SHIELD TV oprócz wbudowanego Asystenta Google oraz łączności z Amazon Echo, używają upscalera wykorzystującego sztuczną inteligencję do ożywienia materiałów HD. Przeszkolony w głębokiej sieci neuronowej upscaler pozwala właścicielom SHIELD oglądać treści 720p i 1080p w wysokiej rozdzielczości 4K. Urządzenia oferują też szeroką gamę gier dostępnych na urządzeniu do przesyłania strumieniowego, obsługując gry PC z chmury, lokalny streaming oraz tytuły dla systemu Android. Gracze mogą korzystać z setek gier w usłudze GeForce NOW beta, w tym najnowszych tytułów oraz najlepszych darmowych gier, takich jak Fortnite.

SHIELD TV oraz SHIELD TV Pro są już dostępne od dzisiaj w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i wybranych krajach europejskich, w tym w Polsce. Cena SHIELD TV z pilotem wynosi 749 zł, a urządzenie SHIELD TV Pro z pilotem, 3 GB pamięci i 16 GB pamięci masowej kosztuje 999 zł. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://shield.nvidia.pl/.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA prezentuje nową generację SHIELD TV. Znamy polską cenę

 0