NVIDIA prezentuje raport za trzeci kwartał roku fiskalnego 2019

NVIDIA prezentuje raport za trzeci kwartał roku fiskalnego 2019

NVIDIA poinformowała o przychodach za trzeci kwartał roku fiskalnego 2019, który zakończył się 28 października. Popularny producent może pochwalić się przychodami wynoszącymi 3,18 miliarda dolarów, co jest wynikiem o 21 procent lepszym rok do roku (wówczas NVIDIA wygenerowała 2,64 mld dolarów przychodu) i o 2 procent lepszym względem drugiego kwartału fiskalnego (3,12 mld dolarów). Niestety NVIDIA nie zdołała utrzymać marży brutto, ponieważ ta spadła o 2,9 procent kwartał do kwartału, wynosząc w trzecim kwartale fiskalnym 60,4 procent. Co ciekawe i tak był to lepszy rezultat o 0,9 procent względem analogicznego okresu ubiegłego roku. Oczywiście, jeśli chodzi o dział, który wykręcił najlepsze statystyki to bez niespodzianki okazał się ten odpowiedzialny za Gaming.

NVIDIA w trzecim kwartale roku fiskalnego 2019 wygenerowała 3,18 mld dolarów przychodu.

NVIDIA prezentuje raport za trzeci kwartał roku fiskalnego 2019

Dział gamingowy wygenerował przychody na poziomie 1,764 mld dolarów, choć jest on nieco niższy niż w drugim kwartale obecnego roku fiskalnego. Zieloni są także zadowoleni z pracy wkładanej w rozwój sztucznej inteligencji. Jak przyznał w oświadczeniu założyciel oraz dyrektor generalny NVIDII Jensen Huang, AI rozwija się w niesamowitym tempie i pozwala osiągać ogromne przychody z ich platform dedykowanych centrom danych. Ponadto Huang podkreślił, że wprowadzenie Turinga w jego ocenie okazało się gigantycznym skokiem dla grafiki komputerowej i właśnie sztucznej inteligencji. Firma posiada aktualnie 7,591 mld dolarów w gotówce i ekwiwalentach pieniężnych, jest to o 480 milionów dolarów więcej niż na początku tego roku.

NVIDIA prezentuje raport za trzeci kwartał roku fiskalnego 2019

Niestety NVIDIA twierdzi, że ich pomyślna passa skończy się w czwartym kwartale. Korporacja przewiduje wówczas przychód na poziomie 2,7 mld dolarów. Bez wątpienia dobre wyniki NVIDII w trzecim kwartale to zasługa głównie premiery długo wyczekiwanych kart graficznych z serii RTX. Pomimo obaw o początkową sprzedaż najnowszych modeli GeForce'ów z racji ich wysokich cen, wygląda na to, że ludzie ochoczo poszli do sklepów po swój egzemplarz (choć nie poznaliśmy żadnych liczb w tym zakresie). Wiele może zmienić także szał zakupów podczas nadchodzącego Black Friday, a także okresu bożonarodzeniowego, podczas których firmy generują ogromne przychody. Nie mniej prognozy Zielonych na najbliższy kwartał zakładające spadek zapewne okażą się trafne. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA prezentuje raport za trzeci kwartał roku fiskalnego 2019

 0