NVIDIA przedstawiła najnowsze wyniki finansowe

NVIDIA przedstawiła najnowsze wyniki finansowe

NVIDIA ujawniła wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2020, który zakończył się 28 kwietnia. Popularny producent kart graficznych wygenerował 2,22 mld dolarów przychodu, co stanowi spadek względem 3,21 miliardów dolarów w przypadku analogicznego okresu wcześniejszego roku, ale i tak przebija wcześniejsze prognozy ekspertów. Mimo to przedstawiciel Zielonych jest pełen optymizmu. "Wróciliśmy do tendencji wzrostowej w dziedzinie gier, a do sprzedaży trafiło prawie 100 nowych laptopów z serii GeForce Max-Q" - powiedział Jensen Huang. Przyznał również, że nowa seria kart graficznych NVIDIA GeForce RTX zdołała zyskać szerokie wsparcie branży technologicznej, z kolei promowany przez nich ray-tracing staje się standardem dla gier wideo nowej generacji. Firma jest także zadowolona z działalności w kwestii sztucznej inteligencji. "Pomimo krótkotrwałej przerwy w zapotrzebowaniu ze strony klientów, zainteresowanie AI nadal przyspiesza" - stwierdził Huang.

W pierwszym kwartale roku fiskalnego 2020 NVIDIA odnotowała 2,22 mld dolarów przychodu.

NVIDIA przedstawiła wyniki za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2020

Wracając do kwestii finansowych NVIDIA potwierdziła, iż do końca bieżącego roku fiskalnego zamierza zwrócić wszystkim udziałowcom łącznie 3 mld dolarów. W pierwszym kwartale 2020 roku fiskalnego przedsiębiorstwo oddało 97 mld dolarów w formie dywidend. Bez wątpienia Zieloni nie mogą być zadowoleni z zysku netto, który wyniósł 394 mln dolarów, co jest gorszym o 31 procent rezultatem kwartał do kwartału. Jeżeli natomiast chodzi o całą działalność związaną z układami graficznymi to przychód wyniósł 2,02 mld dolarów, a więc jest niższy o 27 procent patrząc na poprzedni rok. Powodem spadku według producenta ma być oczywiście mniejsze zainteresowanie konsumentów sprzętem gamingowym, a także brak zapotrzebowania na grafiki ze strony górników kryptowalut.

Prognozy NVIDII na drugi kwartał 2020 roku zakładają przychody na poziomie 2,55 mld dolarów, czyli niewielki względem obecnego stanu wzrost. Gorsze wyniki płynące z segmentu gamingowego to zasługa nie tyle przesytu co nadal wysokich cen wydajnych kart graficznych. Chociaż w tym temacie i tak odnotowaliśmy drobną poprawę to niestety koszty nabycia topowych GPU Zielonych wciąż są poniżej oczekiwań większości osób, którzy często muszą decydować się na mniej wydajne propozycje. Miejmy nadzieję, że w przyszłości wspomniana sytuacja ostatecznie wróci do większej normy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA przedstawiła najnowsze wyniki finansowe

 0