NVIDIA przygotowuje z partnerami PC dla graczy. Dużo mocy w kompaktowej formie

NVIDIA przygotowuje z partnerami PC dla graczy. Dużo mocy w kompaktowej formie

W sieci pojawiły się plotki, że NVIDIA przygotowuje nowy program, w ramach którego będzie oferować wraz ze swoimi partnerami niewielkie komputery PC typu small form-factor (SFF) wyposażone w kompaktowe karty graficzne GeForce.

 

Najwyraźniej Zieloni chcą spróbować swoich sił w tym segmencie, oferując kompaktowe komputery osobom, które poszukują tego typu sprzętu. Jest to oczywiście swoista nisza, ale jeśli NVIDIA dobrze to rozegra, może wytworzyć się moda na tego typu sprzęt, podobnie jak to obecnie wygląda w przypadku handheldów PC.

W sieci pojawiły się plotki, że NVIDIA przygotowuje nowy program, w ramach którego będzie oferować wraz ze swoimi partnerami niewielkie komputery o dużej mocy.

Wccftech informuje, że plany NVIDII dotyczące komputerów PC typu SFF obejmują nie tylko producentów kart graficznych, ale także szereg producentów komponentów – w tym obudowy, zasilacze i tak dalej. Pomysł zakłada stworzenie standardu, który stanowiłby wzór dobrego komputera SFF, a Wccftech podzieliło się nawet notką NVIDII na temat tej koncepcji, gdzie możemy przeczytać: „Te wytyczne określają wymiary i prześwity pomiędzy kartami graficznymi dla entuzjastów a obudowami SFF, tworząc standard dla producentów układów AIC i obudów, dzięki któremu budowanie komputerów do gier SFF będzie wspaniałym doświadczeniem”.

NVIDIA GeForce RTX 4070 Founders Edition - fabryczne opakowanie

Brzmi to naprawdę ciekawie, zwłaszcza że w ramach etykiety SFF Enthusiast GeForce producenci otrzymać mają wolność projektowania, o ile będą spełniać wytyczne NVIDII. Możemy więc otrzymać wiele różnorodnych projektów, które oferować będą pełen potencjał niskoprofilowych grafik w niewielkich komputerach dla graczy. Warto odnotować, że NVIDIA nie będzie produkować własnych kart graficznych na potrzeby tej inicjatywy, całą pracę wykonują jej partnerzy.

Oczywiście na razie to tylko plotka, więc warto zachować do niej dystans, ale pomysł wydaje się ciekawy i trzymamy kciuki za jego realizację. Wccftech podkreśla jednak, że ​​nie ma określonych ram czasowych na uruchomienie tej inicjatywy SFF, ale możemy spodziewać się, że etykieta zostanie zastosowana do istniejących kart graficznych, a także nadchodzących GPU. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA przygotowuje z partnerami PC dla graczy. Dużo mocy w kompaktowej formie

 0