NVIDIA RTX 30XX Ampere oficjalnie - PCB wycięte w V, rewolucyjne chłodzenie i nowe złącze 12 pin

NVIDIA RTX 30XX Ampere oficjalnie - PCB wycięte w V, rewolucyjne chłodzenie i nowe złącze 12 pin

NVIDIA opublikowała oficjalny zwiastun swojej nowej generacji kart graficznych GeForce RTX 30 Ampere. Teaser potwierdza konstrukcję kart graficznych nowej generacji, która nawet w tak krótkiej formie zwiastuna prezentuje się naprawdę imponująco. Materiał pokazuje nam pierwsze oficjalne spojrzenie na karty nowej generacji Founders Edition, o których wiemy już całkiem sporo od kilku miesięcy, dzięki różnym przeciekom informacji. Tym razem dowiedzieliśmy się więcej na temat płytki drukowanej i układu zasilania w kartach graficznych z serii GeForce RTX 30. NVIDIA opracowała jeden ze swoich najlepszych projektów chłodzenia Founders Edition dla kart graficznych z serii GeForce RTX 30. Chłodzenie to wykorzystuje radiator wykonany w całości ze stopu aluminium z wentylatorami po obu stronach opartymi na technologii osiowej. Radiator jest pokryty powłoką nanowęglową i powinien naprawdę dobrze radzić sobie z utrzymywaniem temperatury pod kontrolą.

NVIDIA wypuściła pierwszy oficjalny zwiastun swojej nowej serii kart RTX 3000 w wersji Founders Edition. Projekt nowej generacji kart wygląda naprawdę imponująco.

Wcześniejsze przecieki wskazują, że chłodzenie posiada co najmniej cztery masywne ciepłowody biegnące przez wszystkie 4 zestawy radiatorów. Jest to pierwszy tak interesujący projekt od czasu NVTTM na GeForce GTX 780 Founders Edition, ale ta wersja ma dodatkowo  unikalne rozmieszczenie wentylatorów, jeden u góry i jeden u dołu. Ta konfiguracja wentylatorów typu push - pull nie została jeszcze niezależnie przetestowana, więc jej skuteczność pozostaje w sferze domysłów, jednak nowość rozbudza wyobraźnię. Wersja Founders Edition będzie zawierać ponad 20 dławików, co oznacza, że ​​jest to projekt bardziej premium niż flagowe niereferencyjne karty z serii RTX 20. 

Oprócz tego karty z serii Founders Edition z serii GeForce RTX 30 będą wyposażone w 12-pinowe złącza zasilania Micro-Fit 3.0. Złącza nie wymagają modernizacji zasilacza, ponieważ karty będą dostarczane z adapterami 2 x 8-pin do 1 x 12-pin, co rozwiąże wszystkie problemy z kompatybilnością obecnych zasilaczy, a użytkownik będzie musiał się martwić jedynie o zapewnienie wystarczającej mocy zasilacza.  Warto zwrócić uwagę, że złącze zasilania umieszczono w pozycji pionowej. Karty RTX nowej generacji mają unikalną konstrukcję PCB, która jest bardzo kompaktowa w porównaniu do wszelkich poprzednich flagowych projektów. Na PCB jest ograniczona ilość przestrzeni i dlatego konieczne było wybranie mniejszego i bardziej kompaktowego wejścia zasilania, dodatkowo umieszczonego wertykalnie. Warto też zwrócić uwagę na charakterystyczne wycięcie PCB w kształt litery V.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA RTX 30XX Ampere oficjalnie - PCB wycięte w V, rewolucyjne chłodzenie i nowe złącze 12 pin

 0